Jono Biliūno gimnazijos trečio aukšto fojė lūkuriuoja įvairaus amžiaus jaunimas... Lygiai 13:00 prasiveria salės durys ir visi 36 jaunuoliai su jauduliu, lūkesčiu ir nerimu įeina į vidų. Prie organizatorių staliuko nuvingiuoja eilė ir šių intelektualaus sporto varžybų dalyviai išsiaiškina pirmuosius savo varžovus. Jaunatviškas šurmulys greitai nurimsta, priešininkai susėda vienas priešais kitą ir prasideda kova, tiksliau... kovos. Atidus, žemyn nukreiptas žvilgsnis, dramatiškai suraukti antakiai, sustiprinantys žvilgsnio įtampą, nepastebimai kramtomos lūpos, visas kūnas tarsi sutelktas į juodų baltų langelių lentą. Salėje vyrauja išorinė ramybė, o kiekvieno dalyvio viduje vyksta kova. Kova, prilygstanti Vilniaus susigrąžinimui, o pergalė - valtimi perplauktam Atlantui.
Po kelių valandų draugiškų, bet įtemptų kovų, paaiškėjo šachmatų varžybų nugalėtojai. Galva, o ne kumščiais kelią į pergalę prasiskynė Visvaldas Janickas, antrąją vietą užėmė Simas Šajevičius, o trečiąją vietą iškovojo Adomas Rasalas.
Jono Biliūno gimnazijos bendruomenė dar nebuvo mačiusi tiek intelektualių sportininkų. Laikmačiais, lentom, šachmatų figūromis mus aprūpino garsi Anykščiuose šachmatininkė Skaivė Meškauskienė. Mamos, tėčiai ir mokyklos vadovai džiaugiasi, kad jaunimas atsakingai leidžia laisvalaikį, ir tikisi, kad tokios varžybos kartosis.
Pagrindiniai renginio organizatoriai buvome mes: Martynas Žemaitis ir Povilas Pilinka. Mūsų pagalbininkais mielai sutiko būti Erikas Sereičikas, Ieva Mažvilaitė, Eglė Pipiraitė, Tomas Grigonis, Elžbieta Bugailiškytė, Ugnė Timukaitė.
Dėkingi esame renginio remėjams: NO NAME kebab, Žiburys, Vojūra, Anykščių rajono vartotojų kooperatyvas.