Antradienį susitikome su Anykščių rajono savivaldybės ir švietimo įstaigų vadovais. Aptarėme pedagogams aktualius klausimus, pamokų lankomumo situaciją, planuojamus pokyčius šioje srityje. Susitikimas nuteikė labai pozityviai – savivaldybė turi labai aiškų matymą ir planus, kaip stiprinti ugdymą, prisitraukti mokytojų. Smagu, kad klausimai yra sprendžiami čia ir dabar, vadovai ir savivaldybė nelaukia nurodymų – tiesiog dirba.
Taip pat susitikome su Jono Biliūno gimnazijos vadove Regina Drūsiene ir gimnazijos kolektyvu. Jauki mokykla, graži jos istorija – muziejaus vadovas, istorijos mokytojas pasidalino, kaip 1950 metais šios mokyklos auklėtiniai iškėlė trispalves vėliavėles mieste. Viena jų saugoma mokyklos muziejuje.
Gimnazijoje verda labai aktyvus kultūrinis gyvenimas. Pasikalbėjome su gimnazijos bibliotekininke Renata Miškiniene, kuriai 2022 metais įteikta Vaikų literatūros premija už vaikų literatūros populiarinimą ir kūrybinį požiūrį į jaunų žmonių skaitymo skatinimą. Mokytoja Renata mokykloje yra įsteigusi Kino klubą, kasmet organizuoja įvairius kino ir kultūrinius projektus įvairiose gimnazijos ir miesto erdvėse.
Užsukome į darželį „Spindulėlis“. Direktorė Diana Čereškienė pasidžiaugė stipria mokytojų komanda, papasakojo apie darželį lankančių ukrainiečių vaikų integraciją. Aptarėme ir aktualų vaikų poilsio klausimą, sutarėme, kad svarbiausias yra vaiko interesas ir poilsis yra labai svarbus.
Dėkui savivaldybės merui @Sigutis Obelevičius už pakvietimą ir konstruktyvią diskusiją!