Frankofoniško tilto Lietuva – Prancūzija, skirto tarptautinės Frankofonijos mėnesiui, baigiamasis akcentas – susitikimas su buvusiu biliūniečiu, frankofonu, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministru, dr. Audriumi Bitinu.

Viceministras susitiko su I ir II klasių prancūzakalbiais gimnazistais. Papasakojo apie užsienio kalbų reikšmę šiandieniniame gyvenime, perspektyvas, kurios laukia pasirinkusių mokytis prancūzų kalbą. Kodėl besimokydamas Jono Biliūno mokykloje pasirinko būtent prancūzų kalbą kaip pirmą užsienio kalbą, o nenuėjo kartu su klasės draugų grupe mokytis anglų kalbos. Atviravo, kad tam didžiausią įtaką turėjo jo mama, gydytoja, mokėjusi ir mylėjusi šią kalbą.

Vėliau niekada nesigailėjo tai padaręs, nes atsivėrė didžiulės perspektyvos. Studijuodamas teisę Vilniaus universitete, turėjo galimybę tęsti studijas Liono universitete, vėliau -  Aukštojoje socialinės apsaugos mokykloje St. Etienne (Prancūzija). O paskui prasidėjo  įvairiausi projektai, kurie tebevykdomi iki šių dienų – šalys keičiasi, o bendravimo kalba išlieka ta pati - prancūzų. Paskutiniu metu Audrius Bitinas dirba su Sakartvelo ir Tuniso šalių projektais, kurių partneriai yra ir prancūzai. Taip pat, kaip teisininkas, yra Prancūzijos ambasados Lietuvoje neetatinis advokatas. Ir tuo pat metu niekada nepailstantis - Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos narys.

Trumpai mokinius supažindino su prancūzų puoselėjamomis vertybėmis, pomėgiais, etiketu, demokratišku požiūriu į kitų tautybių atstovus. Kvietė būtinai aplankyti šią šalį ir jos sostinę Paryžių, pajusti ten vyraujančią išskirtinę prancūzišką dvasią.

Svečiui nėra svetimi susitikimai su jaunimu, kadangi jis yra ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto profesorius. Nuolat dirba mokslinį darbą, yra parengęs daugiau kaip 30 mokslinių straipsnių, o su kitais bendraautoriais – dar daugiau. Paskutinis -  „Socialinės apsaugos teisė“ (2020 m.) .

Viceministras be prancūzų kalbos moka anglų, rusų ir italų kalbas. Kvietė jaunimą būti atsakingus, pareigingus, galvoti apie ateitį, karjerą ir nepatingėti mokytis šios kalbos, kuri suteiks ne vieną galimybę. Paskui siūlė mokytis ir italų bei ispanų kalbas, kurios artimos prancūzų kalbai. Juk gimnazijoje tam sudarytos visos sąlygos.

Vėliau viceministras susitiko su gimnazijos administracija, aptarė aktualius, rūpimus klausimus.

Vizitą baigė susitikimu su mokytojais. Kaip visada, pirmiausia kalba sukosi apie karą Ukrainoje, pagalbą ukrainiečiams, jiems suteikiamas socialines garantijas, rengiamą antiinfliacinį mechanizmą. Viceministras supažindino su planuojamomis naujomis socialinėmis garantijomis, pradedant jaunomis šeimomis ir baigiant į užtarnautą poilsį išėjusiais žmonėmis. Pasidžiaugė, kad visi galime gyventi saugiai ir oriai, kad šalyje nevyksta karas, kad galime padėti kitiems.

Susitikimo pabaigoje svečias atsakė į mokytojų klausimus ir pažadėjo dar sugrįžti į savąją mokyklą, kur visada juntama nuoširdi, šilta atmosfera. Pažadėjo dar ne vieną kartą susitikti su prancūzakalbiu jaunimu ir ne tik per Frankofonijos mėnesio renginius.

 

                                                                                                                                         Laima Juzėnienė