Vasario 25 d. dvi gimnazistų komandos vyko į Panevėžio kolegijos organizuotą konkursą „Būk inžinierius“. Mokiniai varžėsi 4 etapų rungtyse. Buvo patikrinti gebėjimai operatyviai pritaikyti turimas matematikos, fizikos, biologijos, IT, chemijos žinias.

4-ojo etapo nugalėtoja tapo mūsų gimnazijos komanda.

Kol komisija sumavo balus, mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Technologijos mokslų fakulteto laboratorijomis, aprūpintomis modernia įranga. Dėstytojai ir buvę studentai pasakojo apie puikias apgyvendinimo bendrabutyje sąlygas, įsidarbinimo galimybes Lietuvoje.

Besimokydami Panevėžio kolegijoje studentai įgytas teorines žinias užtvirtina praktikų metu. Vienos praktikos yra atliekamos kolegijoje, kitos – realiose įmonėse. Jeigu studentas praktikos vietos nesusiranda pats, jam praktiką atlikti pasiūloma vienoje iš Panevėžio kolegijos socialinių partnerių įmonių ar įstaigų.

Panevėžio kolegija aktyviai dalyvauja tarptautinėse veiklose: vykdo studentų, dėstytojų ir personalo mainus, organizuoja tarptautines mokslines konferencijas. Kolegija dalyvauja tarptautinių organizacijų veikloje, sudaro dvišalio bendradarbiavimo sutartis, dalyvauja įvairiose tarptautinėse programose ir projektuose.

Panevėžio kolegija yra itin aktyvi Erasmus+ programos dalyvė. Kolegija turi Erasmus+ sutarčių su daugiau nei 80 organizacijų. Prisijungdami prie Europos geros kaimynystės iniciatyvos, kolegija glaudžiai bendradarbiauja su mokymo institucijomis iš Lenkijos ir Latvijos.

Studentai gauna 200 € stipendijas. Jos yra didesnės, nei studijuojančiųjų didmiesčiuose. Visa tai dėka ES pagalbos regionams.

Socialines stipendijas gali pretenduoti tiek gaunantys valstybės finansavimą, tiek už studijas mokantys savo lėšomis studentai. Socialinės stipendijos dydis – 260 € per mėnesį.

Įgyvendinant Europos socialinio fondo paremtą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“, skiriama piniginė parama. Neįgalūs pažangūs studentai, turintys 45 % ar mažesnį darbingumo lygį, be socialinės stipendijos, taip pat gali gauti tikslinę išmoką studijų prieinamumui užtikrinti. Šios išmokos dydis – 160 € per mėnesį.

Tikimės, kad ir mūsų gimnazistai susidomės paklausiomis darbo rinkoje inžinerinėmis profesijomis.

Karjeros koordinatorė Aldona Tylaitė