Ilgai lauktos „Kino buso dirbtuvės“ gruodžio 13–14 dienomis į kino edukaciją įtraukė 22 mūsų gimnazijos moksleivius. Šiame kino projekte dalyvaujame jau ketvirtą kartą su charizmatiškais edukatoriais – režisieriais Andriumi Blaževičiumi ir Marat Sargsyan.
Dvi įdomios, prasmingos bei intensyvios dienos prabėgo tarsi geras filmas. Atviri ir nuoširdūs pokalbiai su režisieriais apie gyvenimo patirtis, šmaikščios filmukų temos, smagus filmukų kūrimo procesas su vadovų patarimais ir padrąsinimais, filmavimo ir montavimo iššūkiai, kuriuos komandoms teko spręsti ir, galiausiai, žiūrovų juoko reakcijos, žiūrint filmukus. Likome su geromis emocijomis, įspūdžiais, pamąstymais ir sukurtais filmukais. A. Blaževičius mokinių grupei pasakojo apie savo filmą „Bėgikė“, o M. Sargsyan visiems dirbtuvių dalyviams parodė savo dokumentinį filmą „Tėvas“.
Eglė: „Šios kino dirbtuvės iš tikrųjų nustebino ir buvo daug įdomesnės ir linksmesnės negu tikėjausi. Labai smagu buvo dirbti grupelėse ir bandyti išsiaiškinti, kaip savo idėjas sutalpinti į 2 minučių filmuką. Už tai turėtume būti dėkingi mūsų gerą nuotaiką palaikiusiems dirbtuvių vedėjams Andriui ir Maratui, kurie nesiūlė mums banalių ir nuobodžių filmukų temų, atvirkščiai, jų pasiūlytos temos skatino kūrybiškai į jas pažvelgti ir pasitelkti humoro jausmą“.
Tomas: „Dažnai pažiūrėję filmą išreiškiame nuomonę, kad galbūt aktoriai vaidinti galėjo ir geriau, bet per dvi dienas pabuvus aktoriaus kailyje supranti, kad tai nėra taip lengva, ir pradedi vertinti aktoriaus darbą.“
Tomas: „Kino dirbtuvėse teko panaudoti savąsias žinias apie kinematografiją. Dirbome komandose ir kiekvienas parodėme savo stipriąsias puses. Teko bendrauti su nuostabiais Lietuvoje garsėjančiais kino režisieriais Andriumi ir Maratu. Jie mums padėjo kūrybos metu ir suteikė begalę naujų žinių.“
Pagrindinis šių kino dirbtuvių tikslas yra ugdyti vaikų raštingumą kino ir medija srityje, pasiūlant įdomius ir kūrybiškumą skatinančius mokymosi metodus.
Atsižvelgiant į šiuolaikinio skaitmeninio pasaulio kuriamą nuolatinį informacijos srautą, labai svarbu ugdyti vaikų ir jaunimo kritinį mąstymą. Kadangi kinas ir bendrai vaizdinė informacija yra didelė šiuolaikinės kultūros dalis, svarbu mokyti vaikus suvokti šios informacijos kūrimo procesą ir nepasiklysti atsirenkant informaciją. Judančių vaizdų kūrimas yra vienas iš būdų padėti jiems tai suprasti. Buvimas „kitapus ekrano“ – iš pirmo žvilgsnio žaismingoje aplinkoje – suteikia patrauklų mokymosi metodą, tampant aktyviais medijų naudotojais.
Projektą finansuoja: LIETUVOS KULTŪROS TARYBA
Dirbtuvių filmukus žiūrėkite:
 
 
 
 
814
Pasiekti žmonės
224
Įtraukimai
 
+1,1x average
Distribution score
Paryškinti skelbimą
 
33Jūs ir Dar 32 žmonės