Rugsėjo 23-iąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Šiemet sukanka 80 metų nuo Holokausto įvykių pradžios. Ta proga Anykščių Jono Biliūno gimnazijos IIa klasės gimnazistai kartu su klasių kuratore Almyra Sabaliauskaite,

lietuvių k. mokytoja Dalia Andriuškevičiene, istorijos mokytoju Gintaru Ražansku ir pavaduotoja ugdymui Rimute Stanislavoviene Anykščių senamiestyje kalbėjosi apie žydų Gyvybės ir Mirties kelius: 7 mėlynas stoteles, primenančias žydų gyvenimo ir veiklos vietas, bei 7 geltonas stoteles, liudijančias Anykščių žydų bendruomenės sunaikinimą 1941-ųjų vasarą. Buvo prisiminti anykštėnų rašytojų B. Buivydaitės, A. Vienuolio-Žukausko, A. Biliūno, O. Sedelskytės ir R. P. Vanago kūriniuose atskleidžiami lietuvių ir žydų santykiai. Prie neofreskos, skirtos pedagogei ir poetei Miriam Gross-Libenson,  buvo pasakojama vienos tarpukario Anykščių žydų šeimos istorija. Gimnazistai skaitė Miriam Libenson eilėraščius, R.P. Vanago knygos „Žali žydų plaukai“ ištraukas, pasakojo juokingas žydų gyvenimo istorijas.

Šios pamokos tikslas buvo paaiškinti jaunajai anykštėnų kartai, kodėl svarbu gerbti įvairių tautybių kraštiečius ir žinoti savo miesto istoriją. Kiekvienas, eidamas pro šalį, stabtelkime ties žydų kelio stotele, perskaitykime ten įrašytą retorinį klausimą ir apmąstykime tos vietos prasmingus mūsų miesto istorijos paliudijimus.