Rugsėjo 17–26 d. vykstančios Europos paveldo dienos šiemet dalyvius pakvietė intriguojančia tema – „Įtraukiantis paveldas“. Šio renginio tikslas ne tik atrasti ir pažinti greta esantį kultūros paveldą, bet ir žadinti susidomėjimą juo, įsitraukti ir kitus įtraukti

į jo išsaugojimo sąjūdį, išmokti jį saugoti ir išradingai naudoti. 

Ieškodami paveldo biliūniečiai šiandien keliavo į Debeikius. Mokiniai aplankė kultūros paveldo objektus-Senąjį valsčiaus pastatą ir 1941 m. sukilėlio Mykolo Vygėlio kapą. Nepaboję šalto rudeniško vėjo, nepagailėję penktadienio popietės laiko, gimnazistai pėsčiomis aplankė jaunojo šaulio Mykolo Vygėlio žūties vietą Surviliškio kaime. Buvo įdomu atrasti ir suprasti, kad istorijos mokytis galima net mažo miestelio kapinaitėse. Juk ten galima sužinoti, kas atstovavo Debeikių valsčių 1917 m. Vilniaus konferencijoje, prie kokio kapo mokytoja Julija Smetonaitė (prezidento sesuo) prieš šimtą metų pasodino tris ąžuoliukus, koks garsus knygnešys darbavosi Debeikių apylinkėse.

Nuoširdus ačiū draugiškiems pakeleiviams-jaunųjų Šaulių vadei biliūnietei Kotrynai, kavarskietei gimnazistei Kornelijai, baranauskiečiui  šauliukui Modestui ir šauniausiai keliautojai Kotrynos dukrytei Evai.

  Pažintis su kultūros paveldu ir gimtojo krašto istorija mums visiems, o ypač jauniems žmonėms gali padėti atverti kitokį požiūrį į mus supančią aplinką, dabarties  gyvenimą, priversti susimąstyti apie tai, kaip svarbu  viską atminti ir išsaugoti. Juk nuostabus yra pažinimo džiaugsmas.