Birželio 1 d. pasipuošę mokykliniais švarkais su jauduliu antrokai skubėjo į gimnaziją. Juk šiandien ne tik abiturientai laikė lietuvių kalbos ir literatūros VBE II dalį, bet ir II klasių mokiniai pristatė savo projektinius ir tiriamuosius darbus. Mokslo metų pradžioje mokiniai savanoriškai pasirinko projektinius darbus, rinko medžiagą, analizavo, vykdė apklausas, parengė darbų aprašus ir paruošė pristatymus. Projektinių darbų tikslas - išmokti parengti darbo aprašą ir pristatymą, ugdyti atsakomybę, pareigingumą, kritinį mąstymą, mokytis planuoti laiką, ugdyti kalbėjimo įgūdžius prieš auditoriją. Buvo pristatyti 49 projektiniai darbai. Jų buvo įvairių: baltiškos kilmės vardai gimnazijos bendruomenėje, Anykščių miesto gatvių pavadinimų istorija, žodžiai – parazitai, turizmo gidas po Anykščius, tvarios ir ekologiško maisto produktų pakuotės, judėjimo reikšmė sveikatai, motociklo modelio kūrimas, muzikos poveikis žmogaus emocinei sveikatai, tikimybės tyrimas, mūsų klasės kišenpinigiai, globalizacijos pėdsakai kasdienybėje, Anykščių rajono apleisti dvarai ir miestelių herbai, elektroninių cigarečių rūkymo paplitimas, mikropasaulio fotografija ir kt. Gimnazistai tyrinėjo Anykštos upelio vandenį, gamino bioplastiką, tyrė cukraus vartojimo pasekmes, projektavo automobilių stovėjimo aikštelę gimnazijos vidiniame kieme.
Didžioji dalis mokinių labai kūrybingai ir įdomiai pristatė savo projektinius darbus, o kai kurie šmaikštaudami pralinksmino auditoriją. Kai kurių gimnazistų darbai nustebino savo branda ir originalumu.
II klasių kuratorė Almyra