Sausio mėnesį biliūniečiai gavo džiugią žinią, kad kovo 14 d. kartu su Lavoriškių bei Grigiškių gimnazistais yra pakviesti į Euroscolos renginį Europos Parlamente Strasbūre už gerus praėjusių metų rezultatus, dalyvaujant projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Į Strasbūrą vyko MEPA projekto jaunesnieji ambasadoriai Ugnė Oznanskaitė, Živilė Blinkovaitė, Vanesa Bedrovaitė, Adrija Ščavinskaitė, Rusnė Bagdonaitė, Marta Jakimovaitė, Kristupas Mickevičius, Paulius Pajuodis bei vyresnioji ambasadorė mokytoja Alina Žvirblienė.
Kovo 14 d. mūsų mokiniai dalyvavo Euroscolos dienos renginyje, kuris vyko EP Strasbūre, Prancūzijoje. Elzaso regione esantis miestas daugeliui asocijuojasi su politinių sprendimų priėmimo vieta ir yra žinomas visoje Europoje. Čia įsikūrusios svarbios institucijos, tarp jų ir Europos Parlamentas, kuriame biliūniečiai turėjo galimybę pabūti europarlamentarų vietoje, išvysti ir geriau suprasti, kaip vyksta darbas vienoje svarbiausių ES institucijų. Renginio pradžioje vaizdo įrašu renginio dalyvius pasveikino Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola. Po sveikinimo į jaunimui aktualius politinius klausimus atsakinėjo pirmininkės pavaduotojas Martinas Hojsikas, taip pat ir EP teisės tarybos padalinio vadovas Antonio Caiola. Vėliau, simuliuojant europarlamentarų darbą, vyko debatai apie demokratiją bei esmines žmogaus teises. Debatuose išsakytos nuomonės, požiūriai apie tai, ar demokratijai, žmogaus teisėms reikia skirti papildomo dėmesio, ar visgi prioritetas turėtų būti kitos svarbios problemos (klimato atšilimas, skurdas, nelygybė ir t.t). Sprendimas buvo priimtas, aišku, demokratiškai balsuojant. Debatų metu atsiskleidė jaunimo neabejingumas problemoms, pripažinta demokratijos, žmogaus teisių gynimo svarba, pasidalinta idėjomis tolimesniems EP sprendimams. Tokia patirtis leido geriau susipažinti su ES temomis, išsakyti savo nuomonę bendraamžiams bei politikams.
Taip pat pamatėme Strasbūrą daug šimtmečių garsinantį išskirtinį architektūrinį paveldą, kultūrinį gyvenimą. Žymioji Strasbūro Dievo Motinos katedra – miesto simbolis. Gotikos meno šedevras sužavėjo savo įspūdinga išore. Turistų magnetas – Mažosios Prancūzijos rajonas (La Petite France) taip pat stebino nekasdieniu reginiu: žavingais pusiau mediniais namais ir kanalais. Kadangi keliavome autobusu, iki Strasbūro turėjome ir daugiau stotelių. Pirmąją varginančią naktį autobuse atpirko Prahos pilies bei jos teritorijoje įsikūrusios gotikinės Šv. Vito katedros vaizdas. Katedra didinga išore bei vidumi, kuriame akį traukia nuostabūs vitražai. Išvydome ir Šv.Jurgio baziliką – vieną iš seniausių išlikusių Prahos romaninių bažnyčių. Auksinėje gatvelėje stebėjomės senosios Prahos gyventojų neįtikėtino mažumo būstais. Nesunku buvo atpažinti, kuriame iš jų gyveno subtilus, santūrus F. Kafka. Vakare susitikome Rotušės aikštėje, kurioje buvo sunku nepasiklysti tarp minios turistų, laukiančių lygios valandos, kai atgyja įžymusis astronominis laikrodis, įmontuotas į rotušės bokštą. Keliaudami namo sustojome ir Vokietijoje, Niurnberge, kuriame likome sužavėti gotikinėmis bažnyčiomis, miestą vainikuojančia viduramžių pilimi, senamiestį juosiančia gynybine siena.
Diena Europos Parlamente davė vertingos patirties, užsimezgė draugystė su ES šalių moksleiviais. Nors daug laiko praleidome autobuse, tačiau kelionė tikrai neprailgo. Kaip sakė Kristupas: „Ši kelionė suteikė ne tik galimybę iš arti susipažinti su Europos Parlamento veikla, bet ir leido patirti turtingą Strasbūro, Prahos ir Niurnbergo kultūrinio bei istorinio paveldo grožį.“