Bet kokia nauja pradžia nuteikia viltingai – mes laukiame ir tikimės naujų patirčių ir iššūkių, taip mes keičiamės. 20-as „1 kūrinio galerijos“ sezonas startavo jau rugsėjo 9 dieną. III d klasės mokinė Valerija Galvonaite savo meniniu darbu kuria gimnazijos bendruomenei galimybę patirti

kūrybos džiaugsmą. Tapybos darbo centriniu motyvu tapo gyvatė, tarsi upė, vingiuojanti aukštyn. Gyvatės simbolika daugelyje kultūrų siejama su požemių pasauliu ir taip pat su atsinaujinimu, juk gyvatė išsineria iš savo senos odos. Lietuviškoje mitologijoje žodis „gyvatė“ turi kintančią prasmę – „gyvybė“ arba „gyva ta“. Tai, kas skatina keistis ir pažvelgti į dalykus naujai.
Simboliška, jog Valerija, pradėdama naują mokyklinį sezoną yra pasiruošusi pokyčiams. Ši suvokta esminė mintis padeda perprasti naujus dalykus ir siekti užsibrėžtų tikslų. Ryški raudona gyvatės spalva kalba apie norą būti pamatytai, išsiskirti iš aplinkos. Rami, atsipalaidavusi aplinkos žalia nuramina - ši gyvatė nėra pavojinga. Tai kuria spalvinį ir emocinį kontrastą. Savo ryškumu, kaitra gyvatė veikia aplinką, įkrauna – lengvos rausvos gėlytės ir įraudę paviršiaus pakraščiai. Ko ieško ši gyvatė?, kur tęsiasi jos kelionė?, kur jos buveinė?, kas įvyks jos kelyje? ...ir dar daug klausimų iškyla žiūrovui.
Išties nauja galerijos veiklos pradžia suteikia progą žiūrovams ne tik grožėtis kūriniu, bet ir mąstyti.
Akivaizdu, jog gimnazijoje ugdosi begalė talentingų jaunų žmonių, kurie kelia klausimus ir ieško atsakymų. Menas tai skatina. O šių metų galerijos veikloje žiūrovų laukia įdomus ir turiningas kūrybinis laukas.
Valerija apie save ir kūrybą:
„Aš - Valerija.
Menas man padeda atsitraukti nuo gyvenimo rutinos ir leidžia išlipti iš skubėjimo rato. Daugiausia emocijų man sukelia tapyba bei vienokių ar kitokių spalvų taškymas ant balto popieriaus lapo. Tapydama ar piešdama visada klausausi muzikos, kuri padeda perteikti mano išgyvenimus ant drobės. Stengiuosi prie naujo kūrinio susidėti vis po naują grojaraštį dainų. Taip mano kiekviename darbe atsiskleidžia skirtingos būsenos. Anksčiau didžioji dalis mano darbų būdavo gamtos vaizdiniai: jūra, saulėlydžiai, miškai, kalnai bei laukai. O dabar pradėjau domėtis abstrakčiais vaizdiniais, kurie leidžia žiūrovui kūrinį interpretuoti savitai.
Šio kūrinio darbo procesas man buvo visai kitoks, nei prie kurio esu įpratusi. Jame naudojau visai kitokias medžiagas ir visas darbas man pačiai buvo smagus eksperimentas. Pasirinkau šiame darbe naudoti dvi skirtingas spalvas. Viena iš jų yra raminanti ir atpalaiduojanti, o kita priverčia pabusti iš ramybės būsenos – taip kūriau emocinį kontrastą. Ryški gyvatė darbo centre yra lyg žmogus, nebijantis išsiskirti iš kitų savo unikalumu, kuris padeda į gyvenimą įtraukti raudoną – energijos ir galios spalvą. Manau, kad visada turi atsirasti žmonių, kurie nebijotų pabūti raudona gyvate rutinoje gyvenančioje visuomenėje. O žalia aplinka tarsi kuria miško ramybe alsuojančią, saugią, harmoningą būseną.
Kiekvienas galite pasirinkti, kurioje pusėje šiandien esate jūs.“