Birželio 20 d. I-ų klasių gimnazistai lankėsi Anykščių menų inkubatoriuje. „Pasimatuok profesiją“ renginiai tampa tradicija ir mėgstama veikla. Už gimnazijos sienų gimnazistai sužino daug naujo. Kartais tai tampa tolimesnio jų gyvenimo kelio krypties pasirinkimu. Anykščių menų

inkubatoriaus direktorė Daiva Perevičienė, projektų vadovai ir patys reziduojantys menininkai bei amatininkai išsamiai pasakojo gimnazistams apie jų vykdomas veiklas, rengiamus renginius, muges bei parodas.

Jaunimas sužinojo, kad dažnai vienos profesijos nepakanka. Menininkams taip pat tenka krimsti vadybos bei marketingo mokslus. Menų inkubatoriaus darbuotojai nuolat rašo projektus ir gauna finansavimą, skirtą jų kompetencijų tobulinimui.

Gimnazistai susipažino su įvairiomis darbo technikomis ir meno sritimis. Ši patirtis praturtino jų žinias, įkvėpė kūrybiškumą bei saviraišką. Renginio pabaigoje gimnazistai išreiškė padėką Anykščių menų inkubatoriaus komandai už svetingumą ir turiningą susitikimą.

Tokie vizitai skatina jaunimą drąsiau ieškoti savo kelio, atrasti naujas galimybes ir suprasti, kad pasirinkta profesija gali būti daugiaplanė ir įvairiapusė. Tai ypač svarbu šiandienos pasaulyje, kur nuolatinis mokymasis ir prisitaikymas prie naujų iššūkių tampa kasdienybe.

Karjeros specialistė Aldona Tylaitė