„Subtilus“, „paliečiantis sielą“, „vienu metu ir trapus, ir tvirtas“ – tokiais epitetais Portugalų sinematekoje buvo pasitiktas projekto „Kinas – šimtas metų jaunystės“/ „Le cinéma, cent ans de jeunesse“ filmas „Dar pabūsiu“. Jį sukūrė Aida Arcimavičiūtė, Elžbieta Bugailiškytė, Gabija

Tylaitė, Ugnė Timukaitė ir Vanesa Bedrovaitė iš Anykščių Jono Biliūno gimnazija.

Žiūrovai teigė, kad merginoms pavyko atrasti pusiausvyrą tarp žodžių ir tylos, žavėjosi jų talentu kurti pasakojimą - kalbėti kiekvienu kadru. Po peržiūros, Čilės kino režisierė, sužavėta tuo, kaip mokinėms pavyko užmegzti intymų ryšį su veikėjais, paprašė rodyti filmą „Dar pabūsiu“ savo edukacinėse veiklose.

„Esame labai laimingos sudalyvusios. Jaučiame, kad mūsų filmas buvo pamatytas ir įvertintas“, – džiaugėsi projekto dalyvės.

Aida, Elžbieta, Gabija, Ugne ir Vanesa – sveikiname su tarptautine premjera, džiaugiamės jūsų kūryba ir galimybe augti kartu! 

--

Tarptautiniame projekte „Meno avilys“ dalyvauja nuo 2014 m. Jį Lietuvoje kuruoja Ginte Zulyte, dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė.