Vasario 5-10 d. europarlamentarų R. Juknevičienės ir A. Kubiliaus kvietimu trys Anykščių Jono Biliūno gimnazijos gimnazistai, MEPA projekto ambasadoriai Rapolas Pilinka, Valerija Galvonaitė, Ugnė Oznanskaitė kartu su mokytoja Alina Žvirbliene keliavo į Strasbūrą, į Europos Parlamentą. Kartu vyko ir mokinių iš įvairių Lietuvos miestų.
Pakeliui į Strasbūrą gimnazistai aplankė Varšuvą ir Dresdeną, susipažino su šių miestų istorija, pasivaikščiojo senamiesčio gatvėmis, aplankė įdomesnius objektus.
Kelionės tikslas – susipažinti su Europos Parlamentu Strasbūre. Mokiniai gyvai stebėjo europarlamentarų balsavimą, išklausė Rumunijos Prezidento Klauso Johaniso kreipimąsi į Europos Parlamentą, kuriame buvo kalbama apie ES vertybes, demokratiją, narystės naudą, artėjančių rinkimų svarbą, sprendimų priėmimo supaprastinimą. Po europarlamentarų darbo stebėjimo Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė papasakojo, kaip dirba europarlamentarai, kaip kuriami ir priimami įstatymai, kokios institucijos sudaro Europos Sąjungą. Gimnazistai aplankė dinamišką ir interaktyvų Simone Veil parlamentariumą, pavadintą pirmosios EP pirmininkės garbei, kuriame sužinojo apie Europos Parlamento darbą ir jo įtaką piliečiams.
Grįždami namo, mokiniai aplankė vieną seniausių Vokietijos miestų Goslarą bei Prūsijos karalių ir Vokietijos imperijos kaizerių rezidencijos miestą Potsdamą.
MEPA projekto ambasadoriai, pilni teigiamų emocijų, pagilinę žinias apie Europos Parlamentą, džiaugėsi nepamirštama kelione ir nuoširdžiai dėkoja europarlamentarams R. Juknevičienei ir A. Kubiliui už suteiktą galimybę aplankyti Europos Parlamentą, europarlamentaro A.Kubiliaus patarėjai Rasai Duobaitei - Bumbulienei už rūpestį visos kelionės metu. #MEPALietuva