Kuo spalio 12 d. galėtų išsiskirti iš kitų savaitės dienų? Tarsi ir niekuo, jei ne atidarymas „1 kūrinio galerijoje“.  Nemenka susidomėjusių auditorija susirinko IIIa. fojė, kur visų laukė Domantas Gimbutas, dalelę savo kūrybos pristatęs „1 kūrinio galerijoje“.

 

„Ranka tarsi pati vedžioja rašiklį po baltą popieriaus lapą“, - sako Domantas.

Tai abstraktus, grafinis, ekspresyvus darbas, kuriame linijos, geometrinės formos,  vaizdiniai ir simboliai sugula į vientisą darnią kompoziciją.  Grybo,  keisto padaro, širdies, drugelio, planetos, akies motyvai tarsi išryškina kompozicinius derinius ir padeda žiūrovui susikurti savitą siužetą.

Tai visiškas Domanto fantazijos vaisius, ir nebandykite nieko čia realaus įžvelgti, tiesiog žvilgsniu klaidžiokite po šį darbą ir bandykite patys sukurti savą istoriją. O gal ir Jums patiems kils noras pratęsti Domanto sukurtą nerealų pasaulį?

Šis darbas yra visapusiškas, visiškai kaip pats Domantas, pilnas energijos, judesio ir niekada nelieka nepastebėtas.  Iš pirmo žvilgsnio atrodo, jog darbas turi negatyvo, baimės ir  agresijos, bet kuo toliau įsižiūri išryškėja pozityvus  jautrumas, švelnumas, kruopštumas, darni visuma.

Emilijus Gudavičius IIIAG