2012 metų rugsėjo 7 d. “ 1 kūrinio galerijoje” debiutavo Neringa Novikaitė iš IIB. Tuo pačiu jos darbas atidarė 8-ąjį, šios visada stebinančios, galerijos sezoną. Jaunoji dailininkė pristatė nežinomos paslaptingos merginos portretą.Susirinkę pažiūrėti atidarymo ėmė spėlioti – kas ta mergina ir kodėl Neringa ją nutapė? O tapybos darbo autorė sakė: “Žinojau, kad iki rudens turėsiu padaryti darbą, bet per daug nieko negalvojau ir neplanavau. Mintis atėjo greitai ir netikėtai. Pati nežinau, kas ji. Tiesiog pamačiau ją savo vaizduotėje”.

Neringa maksimalistė, siekia savo tikslo ir laikosi savo pozicijos. Nors ir yra emociškai stipri, bet “1 kūrinio galerijos” atidarymo dieną Neringos akyse buvo matyti jaudulys. “Tiesiog, man tokie dalykai, o ypač šis atidarymas, yra labai svarbūs. Nors tikrosios jaudinimosi priežasties negaliu pasakyti. Beja, tai yra mano pirmasis tapybos darbas, tad tikiuosi tobulėti. Gal tada neteks taip jaudintis”, - sakė Neringa.

Ši Neringos tapyta mergina atspindi ir ją pačią: paslaptinga, įšore galbūt kažkam šalta, bet širdis kupina fantazijos ir šilumos.

Gintarė Kugytė

O pati Neringa taip pristatė savo darbą:

Baigėsi vasara …Vieniems ji buvo nuobodi, kitiems – kupina įspūdžių. Šalta oru ar šilta prisiminimais.

Trumpa dėl daug veiklos, ar ilga dėl neturėjimo ką veikti. Vieniems ji atnešė meilę, kitiems  - išsiskyrimą.

Vienus pakeitė į gerąją pusę, kitus  - paliko tokius pačius.Tave pradžiugino. Mane pravirkdė.

Paskutinis vasaros saulėlydis ir širdis viską puikiai iliustruoja.