Šių metų rugsėjo 14 d. „1 kūrinio galerijos” žiūrovams buvo įspūdinga ir įsimintina. 17-ąjį galerijos sezoną atidarė Eglė Pipiraitė (IIIe), savo kūrybiniu darbu žiūrovus nukėlusi į vaizduotės kupiną sapnų pasaulį. Eglės kūrinyje į darnią visumą susijungia simpatiški raguotieji velniukai, nuostabaus grožio vienaakės, aštriadantės gėlės, ištįsusių veidų grupė, mistiška gobtuvu apsitaisiusi būtybė, vienu judesiu bepasieksianti tave, namų, pilių, uolų, buveinių įvairovė ir… dar daugelis šio nenuspėjamo pasaulio veikėjų. Žiūrovas šį piešinį tyrinės ilgai, nuolatos atrasdamas naujus siužetus, personažus ar besigrožėdamas ornamentais, formomis ir linijomis. Akivaizdu, jog šis darbas gimė naktį, kai aplinkos garsai nutyla, o vaizduotė nukelia į nepažintas teritorijas. Eglė pati drąsiai jomis keliauja kartu pasiimdama ir mus, žiūrovus. Šioje kelionėje išgyvenimai ir jausminės patirtys apninka įvairios: nuo ramaus grožėjimosi iki įtarių būtybių veriančių žvilgsnių. Ryškus, spalvingi, įtraukiantys vaizdiniai žiūrovą pačiumpa ir nepaleidžia, prikausto ir leidžia pabūti šiame sapnų, pasąmonės, animacijos ar kompiuterinio žaidimo pasaulyje. Eglės piešimo meistriškumas, kompozicijos, ornamentika, dekoratyvumas sukuria emocinį paveikumą. Tad, stabtelėkit nors trumpam ir nepajusite, kaip prie šio kūrinio praleisite ne vieną akimirką. Te menas, suteikia mums nerealias patirtis. Sapnuokite ir kurkite įdomią tikrovę.
Eglė apie save:
„Iš tikrųjų gyvenime mes turime tik du pasirinkimus: tobulėti arba ne.
Jeigu netobulėsi, Tavo gyvenimas bus pilkas ir nuobodus, bendrausi su tais pačiais žmonėmis, kovosi su tomis pačiomis audromis, atsidursi tose pačiose situacijose. Ir taip tęsis tol, kol išmoksi mylėti save, kol nuspręsi, kad Tau jau gana, kol pasirinksi pokytį.
Jeigu pasirinksi tobulėti, ištyrinėsi visą pasaulį: tiek savo vidinį, tiek išorinį. Tu apsilankysi naujose vietose, sutiksi naujų žmonių, Tavęs lauks nauji išbandymai ir galimybės, galiausiai išmoksi mylėti save tokį, koks esi.
Reikia mokėti „paleisti“ savo rūpesčius, peržengti tą nematomą liniją, kuri neleidžia Tau judėti tolyn, nebijoti ir pasitikėti savo jėgomis. Reikia ne norėti, o tikėti, kad pasieksi viską, ko trokšti, nes už tos linijos slepiasi nauji, dar neatrasti pasirinkimai. Pamatysi galimybes, kurių nematei arba netikėjai, kad jos gali būti skirtos Tau.
Tad dalink šypsenas, juoką, pasitikėk savimi, palaikyk kitus ir nebijok audrų, kurias sutiksi savo kelyje, jos praeina ir tada pasidaro šviesu.“