Vasario 21 d. 1 kūrinio galeriją papildė dar vienas išskirtinis darbas, kuriuo pasidžiaugti mus sukvietė II B klasės gimnazistė Rūta Kiaukaraitė.

Rūta mėgsta šokti, dažnai mus stebina savo pačios kurtais papuošalais ar siūtais rūbais, mokosi Muzikos mokykloje ir groja akerdeonu. Iš tokios kūrybingos ir visapusiškos merginos būtų galima tikėtis spalvingo ir ryškaus darbo. Tačiau ...! Iš pirmo žvilgsnio paprasta lino suknelė, viela, vinys, varžtai, kniedės, plunksnos -  net Rūtą gerai pažįstantys žmonės, buvo nustebinti ir priėmė tai kaip atradimą. Kūrinys - modelis, kuriuo mes neesame, bet kartais jaučiamės priverčia susimąstyti: koks pasaulis aplink mus? ir kokia aš jame?

Kaip kūrinio autorė sako: "Marga pasaka apie Ramunę ir gėlių darželį yra tikroji Aš, o šis darbas - ta Rūta, kurią pristatau kitiems".

Rimantė ir Julija

Rūta mums prisistato taip ir kviečia suprasti:

 

Atėjo vasara ir gražioje žalioje pievoje ėmė žydėti įvairios gėlės. Pačioje gražiausioje vietoje, kur labiausiai švietė saulė, pražydo Ramunė. Jos žiedas buvo baltas, o lapeliai žali, pavydėtinas baltapūkis vainikas ir grakštus  liemuo- tikra gražuolė. Bet čia pat už tvoros augo gėlių darželis: ištįsėliai Lubinai, margieji Gvazdikėliai, kvapnusis Jazminas, žalioji Rūtelė ir darželio grietinėlė - pasipūtėliai Bijūnai su išpurtusiais pumpurais. Bijūnai- darželio  princai ne tik išvaizda, bet ir elgsena. Jie menkindavo Ramunę dėl jos laibo kotelio ir nespalvingos karūnos...O po pievą laigė ir šėlo Vėjas. Kai Vėjas praskriedavo pro Ramunę, vargšelei apsisukdavo galvelė.  Vėjas buvo padūkęs, siūbavo gėles, išdykavo ir pūtė, kiek valiojo jo raudoni skruostai.  Bet gležna ir jautri Ramunė raudodavo iš skausmo ne dėl to, jog  išdidūs Bijūnai ją  pravardžiavo, ir ne dėl to, jog ji miela tik palaidūnui Vėjui, bet dėl to, kad jai buvo gaila rožinių gražių Bijūnų pumpurų. Ramunėlė suprato, kad Grožis yra laikinas, kad Išmintis slypi tyloje, kad smulkmenos teikia Džiaugsmą, kad ašaros - Sielos atgaiva ir kad Vėjas-jos geriausias draugas...

Linas - tyrumas ir skaistumas, švari siela ...
Viela - gyvenimas gali būti aštrus...
Virvė – ilgas ir prasmingas kelias...
Korsetas - baimė ir suvaržymas...
Gėlė (plunksna) - spalvos, grožis ir lengvumas...

                     

   Vienas iš šių žiedelių esu aš, o tai  žino  tik vėjas .