Gražiai baisus pasaulis turi kodą.
Šiuo metu „1 kūrinio galerijoje“ eksponuojamas Faustos Bagočiūnaitės, IIe klasės mokinės, itin aktualus šiems laikams darbas. Koliažo technika sukurtas darbas juodai baltas neatsitiktinai – tai tarsi žmogaus gyvenimo svarstyklės. Paveikslo idėją ištransliuoja dviprasmiška abstrakčios formos žmogaus figūra. Angelo sparnai bei šventojo nimbas virš galvos ir sugniuždyto žmogaus figūra su svaigalų buteliu bei cigarete viename kalba apie mumyse slypinčias šviesias ir tamsias jėgas, apie kiekvieno mūsų asmenį pasirinkimą, kurioje svarstyklių pusėje esi. Paveikslo fonas kuriamas iš kasdienio gyvenimo atributų – prekių ir paslaugų kasos čekių iš įvairių prekybos vietų. Nėra spalvų, peizažo ar fono. Yra tik utilitarinis santykis į gyvenimą.
Darbas kalba apie agresiją prieš save patį, neįsiklausius savo poreikių. Šie klausimai tampa itin aktualūs šių dienų realijų fone.
Ne veltui atidarymo metu, Fausta kalbėjo apie asmeninio laiko, pabuvimo su savimi akimirkas, kurios padeda pasijusti pilnaverčiu žmogumi, įsiklausyti į savo sielos poreikius. Ne rezultatai, ne laimėjimai, ne visur ir visada būti „geriausiu“ žmogų daro laimingą. O direktorės komentaras, jog svarbu atrasti ryšį su pačiu savimi ir nesiekti maksimalių tikslų, sulaukė susirinkusiųjų plojimų.
Fausta: „Gražiai baisus pasaulis turi kodą.
Mes gimstame, augame valgydami močiutės skintas žemuoges, jaučiamės laisvi ir nekantraujam užaugti. Einame į mokyklą, mokomės ir susipažįstam su vis pasikartojančiu laiku, sunkumais ir matome vis blyškiau, nei matėme būdami vaikai. Ir laikui bėgant užstringame kažkurioje vietoje - nebeveikiančiam kode. Visi turi tą kodą, tik ne visi sugeba jį išmesti ir užstringa patys jame. Tokius užstrigusius, kritusius žmones mes matome dažniau, nei galvojame. Vieni būna pasislėpę, po truputį gydami ir gyvendami toliau, kiti klimpsta priklausomybių dirvoje.
Aš savo darbuose bandau parodyti žmonėms tai, ko nepastebime kasdieniniame gyvenime. Manau, kad menas padeda daugelį dalykų susigrąžinti ir vėl juos pajausti. Tai priverčia susimąstyti, o gal net pakeisti pasaulėžiūrą“.