Jau visai į mokslo metų pabaigą, kai gegužės saulė vilioja palikti uždaras patalpas ir mėgautis artėjančių atostogų nuojauta, „1 kūrinio galerijoje“ savo kūrybą pristatė abiturientė Urtė Mačionytė.

 Nutarusi savo kūrybą pristatyti „1 kūrinio galerijoje“, savo emocijoms išreikšti Urtė pasirinko tapybos techniką. Abejuose diptiko darbuose vaizduojamas žmogus, išgyvenantis stiprią emociją ir, akivaizdu, ne pačią šviesiausią. Viršutiniame darbe žmogaus griaučių figūra aiškiai gūžiasi, slėpdama save, panirusi į gilius išgyvenimus. Apatiniame darbe figūrą užrištomis akimis persekioja mistinė būtybė, kelianti didžiulę baimę.

Žiūrovui gali kilti daug klausimų: kodėl tokios emocijos? ką išgyvena kūrėja, jei vaizduojamas herojus patiria baimę? Kodėl apie tokius išgyvenimus reikia kurti meną? ...

Menas yra išraiškos forma, tai tarsi neakivaizdus emocinis pokalbis su žiūrovu, bandant perteikti jaudinančius dalykus. Urtė sąmoningai apie tai kuria, ieškodama atsakymų,  kodėl jaunas žmogus išgyvena tokius jausmus. Ji atvira, drąsi ir nepaprastai viltinga kūrėja. Jos, nors ir įbaugintas ar susigūžęs žmogus, išlieka stiprus, tikintis savimi ir pasauliu. Tokiais būti, net ir patiriant ekstremalias gyvenimo situacijas, skatina Urtės menas.