Rugsėjis mokykloje visada susijęs su pradžia. 2016 metų rugsėjis itin svarbus „1 kūrinio galerijai“  - naująjį sezoną galerija pasitinka atsinaujinusi ir parengusi  žiūrovui naujų kūrybinių atradimų kupiną programą.

Pirmąjį žingsnį  savarankiško kūrybinio kelio link žengė Kamilė Šaučiūnaitė iš III d,  pakvietusi visus pažvelgti į savo kurtas mandalas. Į žiūrovų klausimą: „Kodėl paveikslą sudaro dvi mandalos?“, Kamilė atsakė: „ Viena – atspindi jos energingą būseną, o kita – ramią. Žiūrovui teks pačiam tai pajusti.“ 

 Mandalų piešimas yra svarbus kiekvienam , ši veikla leidžia žmogui įsigilinti į savo vidinį pasaulį ir jį suvokti. Mandalų struktūra atspindi žmogaus loginę pusę, o spalvinis pasirinkimas – intuityvinę. 

Kamilė sako, jog ji yra ieškantis ir besikeičiantis žmogus. Jos mandalos yra judančios, o pasirinktas koloritas išlieka toje pačioje spalvinėje gamoje, tik kinta jų  intensyvumas ir ritmingumas. 

Kamilės darbo atidarymo susirinko stebėti  nemaža auditorija, šią dieną gimnazijoje vyko Mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė“.  Po puikios paskaitos apie dangaus kūnus jaunimas kunkuliavo įspūdžiais apie visatą ir joje glūdinčias paslaptis.  Mandalos – tarsi žmogaus visata, o Kamilės  pasiūlytas mandalų piešimas gali būti mums visiems paskata pažinti save.

 

Kamilė apie save:

Kitas pasaulis!!!

 

Esu Kamilė Šaučiūnaitė, man 17 metų, mokausi IIId klasėje (visai neblogai:D). Nuo vaikystes domiuosi menu, pirma, kuo susidomėjau tai  - spalvinimo knygutėmis, vėliau antroje klasėje pabandžiau lankyti dailės mokyklą ir tai man labai patiko. Dailės mokyklą lankiau 8 metus ir ją baigiau! Savo ateitį sieju su menu, todėl meno neapleidžiu ir sukūriau šį darbą.  Darbas atspindi mane, esu dažnai pasiklydusi asmenybė, noriu išbandyti tai tą, tai aną... Galvoje sukasi daug įvairių minčių, idėjų. Galvoje - tikras kosmosas. Apie mano darbą - žiūrint jį, palinkėsiu atsipalaiduoti ir atrasti minčių jausmų pasaulyje!