Ilgokai biliūniečiams teko gyventi be tradiciniais tapusių „1 kūrinio galerijos“ atidarymų.  Gimnazijoje vykusi renovacija atvertė naują puslapį galerijos istorijoje ir atsinaujinusi erdvė vėl pristato jaunus kūrėjus, kurie  savo menu kalbasi su žiūrovais. 

Balandžio 1 d., penktadienį, „1 kūrinio galerijoje“ savo jaunatvišką kūrybą pristatė Justina Striukaitė iš III f klasės. Didelio formato tapybos darbas skleidžia stiprią, kupiną veržlumo bei drąsos energiją. Pavasario vėjyje besiplaikstantys jaunos merginos įvairiaspalviai plaukai sukuria drąsos gyventi, veikti, būti savimi įspūdį. Matyt, toks įspūdis susidaro ne veltui, juk pačiai Justinai tikrai nestinga polėkio ir savitumo. Sodrus potėpis, spalvos bei paveikslo kompozicija padeda sukurti įtaigią nuotaiką, kuri įtraukia žiūrovą ir nepaleidžia.

Jei dar neatradai savo kelio į parodų sales, jei sąvoka „menas“ asocijuojasi su kažkuo neįprastu, jei ieškai atsakymų - „1 kūrinio galerija“  su joje eksponuojamais darbais bei smagiais atidarymais kviečia tave atrasti, prisijaukinti, diskutuoti „meną“.

Justina pristato save ir savo kelią kūryboje.

„Baigus dailės mokyklą neišnyko suformuotas požiūris, kad kūryboje svarbiausia nesustoti, būti drąsiems ir laisviems. Nereikia bijoti, kad išsiskirsi iš kitų, kad gal  tavęs nesupras. Atrodo, gyvenimas toks nuspėjamas ir niekas jau nebegali nustebinti... Galbūt vis dėlto aplink mus plyti daug, ko dar nepažinome ar vengėme pažinti, įsitikinę, jog tiesiog yra taip, kad viskas suplanuota, numatyta, žinoma, ir nieko negali būti kitaip. Bet yra akimirkų, kai laikas nustoja būti rodykle į dar vieną tokią pat aiškią dieną. Tos akimirkos –  visa tai, kas glosto pėdas, liečiančias žemę, kas šlama plaukuose, besivejančiuose vėją. Tik toks ryšys  išryškina tas spalvas, kurių nematome pro nuo nuobodulio ištinusias akis. Kad gyvenimas nebūtų toks niūrus, noriu savo darbą parodyti tarsi per spalvotus akinius, ryškų ir iš dalies niekuo neišsiskiriantį iš kitų, bet tuo pačiu savitą man ir mano pasauliui. Gal todėl savo darbą pavadinau „ Mintys vėjyje“.“