- Karantino metu AŠPT psichologas dirba nuotoliniu būdu. Plačiau
- Bandant prisitaikyti prie pasikeitusios kasdienybės, tėvams kyla daugiau įtampos, nerimo ir klausimų nei įprastai. „Tėvų linijoje“ Paramos vaikams centro psichologai teiks nemokamas ir anonimines konsultacijas telefonu kaip įprasta – darbo dienomis 11–13 val. ir 17–21 val.
„Rekomenduosime, kaip susitarti dėl naujų taisyklių šeimoje ir brėžti ribas. Atsakysime į klausimus, kylančius dėl vaikų savijautos ir elgesio (nerimo, baimių). Labai kviečiame tėvus paskambinti, jeigu jie patys jaučia nerimą, sunku nusiraminti, kyla didelis pyktis, kuris išliejamas ant vaikų ir kitų šeimos narių. Beje, kaip anksčiau, konsultuojame ir visais vaikų auklėjimo klausimais”, – sako Paramos vaikams centro psichologė, „Tėvų linijos“ vadovė Jūratė Baltuškienė.
Daugiau informacijos – https://bit.ly/2TSlPEM
- Patvirtintos 2020 m. priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sąlygos, jas rasite LAMA BPO tinklalapyje (žr. http://bakalauras.lamabpo.lt/
patvirtintos-2020-m- stojanciuju-lietuvos- aukstasias-mokyklas-priemimo- salygos-2/). Šios sąlygos bus taikomos stojantiesiems į Lietuvos aukštąsias mokyklas 2020 m., taip pat taikomi minimalūs rodikliai pretenduojantiems tiek į valstybės finansuojamas, tiek į nefinansuojamas studijų vietas (žr. https://www.e-tar.lt/portal/ lt/legalAct/ aaf74b408e0a11e7a3c4a5eb10f043 86).
- 2019-02-06 įsigaliojo 2019-01-31 priimtas Anykščių rajono savivaldybės tarybos sprendimas Nr. 1-TS-15
,,Dėl Anykščių rajono savivaldybės mokinių nemokamo maitinimo mokyklose tvarkos aprašo patvirtinimo“.
Jis skelbiamas bei Teisės aktų registre. TAR identifikacinis kodas 2019-01764, jį galima rasti ir per Savivaldybės internetinį puslapį.
Kilus neaiškumams dėl mokinio teisės į nemokamą maitinimą, kreipkitės į Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių.
- UGDYMOSI ŠEIMOJE ĮGYVENDINIMO TVARKOS APRAŠAS
- PARAMA MOKINIO REIKMĖMS ĮSIGYTI
- ANYKŠČIŲ JONO BILIŪNO GIMNAZIJOS MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS IR GIMNAZIJOS NELANKYMO PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠAS
- MOKINIŲ PAMOKŲ LANKOMUMO APSKAITOS IR GIMNAZIJOS NELANKYMO PREVENCIJOS TVARKOS APRAŠO PRIEDAI
- ATMINTINĖ DĖL NESIMOKANČIŲ VAIKŲ IR MOKYKLOS NELANKANČIŲ MOKINIŲ APSKAITOS VYKDYMO
- JEIGU VAIKAS VARTOJA PSICHOAKTYVIĄSIAS MEDŽIAGAS
- Naujos psichoaktyviosios medžiagos (NPS) – tai naujieji narkotikai, kurių pasiūla sparčiai auga visoje Europoje. NPS savo kelią į rinką randa kaip jau seniai žinomų „tradicinių“ narkotikų pakaitalas, imituojantis jų poveikį, tačiau dažnai siūlomos kaip maisto papildai, vaistai, buitinės priemonės, cheminiai reagentai moksliniams tyrimams, augalų trąšos ir pan., tikslingai nurodant, kad produktas neskirtas vartoti žmonėms.
- Vaizdo klipą rasite, paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=7D8rJ_rJNrA
- NTAKD leidinys „Naujos psichoaktyvios medžiagos“ : http://ntakd.lrv.lt/uploads/ntakd/documents/files/35362%20NTAKD%20naujos%20medziagos_2017%2011%2016%20galutinis.pdf
- NTAKD organizuota Mokytojo tv laida „Narkotikai: pavojingos naujos medžiagos rinkoje“: http://mokytojotv.blogspot.com/2017/04/narkotikai-pavojingos-naujos-medziagos.html
- VEIKSMINGA TĖVYSTĖ GLAUSTAI
- DĖL VAIKO MINIMALIOS IR VIDUTINĖS PRIEŽIŪROS PRIEMONIŲ
- DĖL UGDYMOSI ŠEIMOJE / Projektas / Projekto priedas /
- Aktuali informacija abiturientams ir jų tėveliams.
- Savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisijos sudėtis ir veiklos reglamentas
- Vaikų maitinimo organizavimas
- Dėl mokinių maitinimo kainos pasikeitimo
- „Mes – prieš smurtą“
- Startavo "Tėvų linija"
- „Tėvų linija“ – konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams. Kiekvieną vakarą, darbo dienomis nuo 17 iki 21 val., tėvai gali paskambinti nemokamu numeriu 8 800 900 12 ir su psichologu pasikonsultuoti jiems rūpimais vaikų auklėjimo klausimais. Specialistai pasirengę padėti tėvams suprasti vaikų elgesį, patarti dėl dažnai kylančių bendravimo su vaiku problemų įvairiais amžiaus tarpsniais ir rasti geriausią sprendimą. Taip pat padėti nusiraminti, o jei reikia, ir suvaldyti pyktį, kai situacija yra įtempta.
- Į „Tėvų liniją“ pasitarti įvairiais vaikų auklėjimo klausimais nemokamu telefono numeriu 8 800 900 12 jau galima skambinti ne tik vakarais, bet ir dieną – nuo 11 iki 13 val. Toks konsultacijų telefonu laikas pasirinktas neatsitiktinai. „Mažylių tėvams patogiau pasikalbėti, kai jie dieną miega, o dirbantys galės ramiai paskambinti pietų pertraukos metu. Vakarinis laikas išlieka toks pats (17-21 val.), nes kai iš darbų, mokyklos, darželio į namus grįžę namiškiai susitinka, neretai jie būna pavargę ir suirzę. O tai išprovokuoja konfliktines situacijas, kurias sunkiau ramiai išspręsti“, - pastebi „Tėvų linijos“ vadovė, Paramos vaikams centro psichologė Jūratė Baltuškienė.
- Kartais tėvams pakanka tik nesudėtingo praktinio patarimo, pavyzdžiui, kaip nuraminti verkiantį kūdikį ar motyvuoti vaiką mokytis, susitvarkyti kambarį, mažiau žaisti kompiuterinių žaidimų. Taip pat tėvams reikia padėti nusiraminti, kad lengviau susivaldytų konfliktinėje situacijoje, ir patarti, kaip išspręsti sudėtingas problemas: kai šeima skiriasi, vaikas vartoja alkoholį, smurtauja ar negrįžta į namus.
- Skirtingai nuo kitų pagalbos linijų, kurios remiasi savanoriška veikla, „Tėvų linijoje“ dirba tik profesionalūs Paramos vaikams centro psichologai, todėl čia skambinama ir išsikalbėti, nusiraminti, ir sužinoti konkrečių patarimų dėl bendravimo su vaikais.
- „Tėvų linija“ – Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis, finansuojama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, įgyvendinama VšĮ „Paramos vaikams centras“. Daugiau informacijos – www.tevulinija.lt
- Mieli tėveliai (globėjai), jei pastebėjote, kad Jūsų vaikas ar paauglys:
- turi sunkumų, bendraudamas su bendraamžiais,
- nepasitiki savimi,
- jaučiasi vienišas ar liūdnas,
- sunkiai valdo savo pyktį,
- pernelyg nerimastingas ar turi baimių,
- turi kitų elgesio ar emocinių sunkumų,
- nesiseka mokytis, niekas neįdomu.
- Jei jaučiate, kad Jums sunku:
- atlaikyti ribas namuose,
- atrasti šiltą santykį su vaiku ar paaugliu,
- jei jūsų šeima išgyvena netektį, skyrybas ar kitus sunkius etapus.
Jūs galite kreiptis pagalbos į psichologą!
- Jei pastebite, kad Jūsų vaikui ar paaugliui:
- sunku mokytis,
- sunku pasirinkti tinkamus mokymosi būdus, kad mokymasis būtų sėkmingesnis,
- jei vaikas turi skaitymo sunkumų (disleksija) ar rašymo problemų (disgrafija).
Jūs galite kreiptis pagalbos į specialųjį pedagogą ar logopedą!
- Jei pastebite, kad Jūsų vaikas:
- netaria garsų,
- vartoja tik pavienius žodelius, garsus, garsažodžius,
- kalba netaisyklingais sakiniais, nederina žodžių sakiniuose, vaiko kalbą sunkiai supranta aplinkiniai,
- dar netaisyklingai taria garsus, kitaip tariant, švepluoja,
- mikčioja.
Jūs galite kreiptis pagalbos į logopedą!
- Jei šeima yra gyvenusi užsienyje ir grįžus į Lietuvą sunku apsispręsti, į kurią klasę leisti vaiką.
- Jei sunku apsispręsti dėl vaiko kėlimo į aukštesnę klasę.
- Jei vaikui nustatyti mokymosi sunkumai ir kyla klausimų dėl mokymo programų, teikiamos pagalbos.
- Jei vaikui sunku mokytis ir reikalinga atlikti gebėjimų vertinimą.
Jūs galite kreiptis į Anykščių švietimo pagalbos tarnybos specialistus!
Registracija telefonu: tel. (8 381) 58142, mob. 8 607 49 951,
Kreiptis galima adresu:
Anykščių švietimo pagalbos tarnyba
Muziejaus g. 20, 29147 Anykščiai
el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.