Nuostabu, kai muzikali siela išgauna gražiausius gimtosios kalbos atspalvius, versdama iš melodingosios prancūzų  kalbos. O vėliau dar būna įvertinta kompetentingos mokslininkų kalbininkų vertėjų komisijos.

Ši jaunoji vertėja – mūsų gimnazijos IIe klasės  gimnazistė Faustina Kiaušaitė! Ji laimėjo antrą  vietą Vytauto Didžiojo universiteto organizuotame respublikiniame vertimo iš prancūzų kalbos konkurse „Pierre Gamarra meninio teksto vertimas“.

Sveikiname Faustiną ir linkime dar šmaikštesnės plunksnos!

Mokytoja džiaugiasi ir gimnazistėmis, kurios taip pat atstovavo  mūsų gimnazijai: Ugne Taurelyte (IIe), Urte Filinskaja  ir Vakare Jasevičiūte  (Ie) bei  Diana Noreikaite (Id). Jos ne tik gražiai išvertė tekstus, bet ir mokėsi vertimo meno  paslapčių nuotoliniame seminare, kurį vedė Vytauto Didžiojo universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros vedėja prof. dr. Aurelija Leonavičienė.