Atėjo laikas pristatyti AJBG „Kino klubo“ komandos (T. Mitašiūnas, A. Svirka, T. Falkauskas, E. Valaitytė, D. Žąsinas, E. Vildžiūtė, G. Mikalajūnaitė, K. B. Karčemarskas, E. Bieliauskaitė), vasarą kurtą vaidybinį filmą ,,ÉCHO“. Tai ilgalaikio tarptautinio kino edukacijos projekto „Le Cinéma, cent ans de jeunesse“ („Kinas, 100 metų jaunystės“) – rezultatas.
„ECHO“ – tai filmas, kuriame pasakojama apie penkis jaunus žmones, vieną pavakarę išsiruošusius į kelionę. Filmas nukels jus į neįprastą vietą, kurioje nutyla telefonai ir kasdienis miesto šurmulys, o ausį pasiekia naujai atrasti aplinkos garsai. Akys klaidžios po nuostabius Anykščių gamtos peizažus, o draugų kelionės nuovargį atpirks patirti įspūdžiai. Veikėjų išgyvenimai sukurs bendrą gerumo jausmą ir sustiprins pojūčius.
Filmuoti turėjome pavasario pabaigoje, bet karantinui sugriovus planus, kūrėme „Karantino dienoraščius“, o vaidybinio filmo filmavimą atidėjome vasaros pabaigai, kuri, mūsų laimei, buvo šilta ir saulėta. Teko dirbti intensyviai, viską iš anksto gerai apgalvoti, ypač tas scenas, kurių dublių padarėme ne vieną. Filmą nufilmavome labai greitai, per 4 dienas. Prisitaikėme prie kintančių oro sąlygų ir tikėjomės, jog kitą dieną vakaras vėl bus mums palankus. Atminty įstrigo vienos paskutinių filmavimo dienos vakaro dangus, kuris nuolat kito - saulę užtemdęs lietus, per visą dangų ryški vaivorykštė, po kurios sulaukėme jaukaus, mus suartinusio vakaro prie laužo. Kiekvienas iš mūsų papasakotų vis kitą filmavimo momentą, kuris liko atminty.
Prancūziškas kino projektas „Le Cinéma, cent ans de jeunesse“ mus daug ko išmokė: kaip įdomiai papasakoti filmo istoriją, kaip įsigilinti į save ir aplinką, kaip tikslingai dirbti komandoje ir prisitaikyti prie kolegų. Mokytis kurti kiną mums padėjo VšĮ „Meno avilys“ kino edukatorė G. Žulytė, režisierius K. L. Davidavičius įkvėpė drąsiems kino sprendimams, o mokytoja R. Miškinienė mumis tikėjo ir palaikė kiekviename žingsnyje. Todėl savo istoriją stengiamės perteikti subtiliai, ieškojome tinkamo tiek režisūrinio, tiek vizualinio sprendimo, stengėmės išvengti kino klišių.
Spalio 3 d. visų projekte dalyvaujančių šalių (12) mokyklų (52) komandų režisieriai ir mokytojai susijungė į vieną galutinį virtualų tiesioginį renginį, kuris dėl pandemijos neįvyko Paryžiuje. Jame profesionalų buvo žiūrimi ir aptariami visų šalių mokinių filmai. Buvome nustebinti, kai mūsų akyse įvairiomis kalbomis pradėjo plaukti komentarai: „nuostabus vaizdas“, „esu lietuvių kino gerbėja“, „gamtos ir žmonių santykis čia natūralus“, „kaip subtiliai perteiktos vertybės“ ir kt.
Na, o dabar leidžiame jums mūsų pirmą filmą pažiūrėti, išgirsti ir, svarbiausia, pajusti!
Filmą žiūrėkite:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+3
 
 
2 487
Pasiekti žmonės
1 105
Įtraukimai
Paryškinti skelbimą
 
74Jūs ir Dar 73 žmonės
 
8 bendrinimai
Patinka
 
Komentuoti
 
Bendrinti