Paskutinis balandžio mėnesio sekmadienis nuo 1998 m. yra skirtas Gyvybės dienai paminėti. Dalinuosi Lietuvos vyskupų konferencijos Šeimos reikalų tarybos pirmininko vyskupo Arūno Poniškaičio mintimis. 

,,Esame gavę gyvybės dovaną, kad taptume žmoniškesni – ne tik tada, kai tai atrodo lengva, paprasta ir nieko nekainuoja, bet ypač tada, kai sunku, kai tai pareikalauja pastangų“.( A. Poniškaitis)

Gyvybės dovana nustebina veržlumu, gebėjimu prisitaikyti, pakelti iššūkius ir juos įveikti. Kita vertus, ji yra ir stebėtinai trapi. Vyskupo žodžiais, tai dovana, kurios potencialą svarbu panaudoti prasmingai, bet kurią taip pat reikia ir saugoti.

„Dažnai susiduriame su įvairiais iššūkiais: ligos, nedarbas ir finansiniai sunkumai, tarpusavio santykių krizė, nerimas dėl savo ar artimųjų ateities, nuovargis. Ko gero, pats pavojingiausias yra nebematymas prasmės. Tad Gyvybės diena yra proga prisiminti, kad mano gyvenimas turi prasmę. Net ir su visais jo ribotumais, sunkumais, klaidomis. Beprasmiška būtų tik nesimokyti iš klaidų“, – sako A. Poniškaitis.

„Šiai misijai reikia viso gyvenimo, o ne tik „sėkmingų“ jo epizodų. Kiekvieną dieną yra prasminga klausti ne ar galiu šioje situacijoje būti žmoniškas, mylėti, bet kaipkokiu būdu galiu toks būti. Kasdien turiu priimti save tokį, koks esu, ir atsigręžti į kitą: ... kad būčiau išgirstas ir išgirsčiau, paprašyčiau pagalbos, ją priimčiau ar ją pasiūlyčiau ir suteikčiau. Esame labai susiję vieni su kitais. Net ir silpniausieji, neįgalūs bendruomenės nariai yra ne kliuvinys stipresniesiems, bet šansas jiems būti žmoniškesniems. Elgdamiesi su kitais žmonėmis kaip su daiktais – naudingais ar nenaudingais – patys „sudaiktėjame“. Ir atvirkščiai: esame tuo labiau pažengę kaip žmonės, kuo labiau gebame būti atsakingi vieni už kitus, ypač silpniausiuosius“, – atkreipia dėmesį vyskupas A. Poniškaitis.

(visą straipsnį skaitykite  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2020-04-26-vysk-a-poniskaitis-esame-gave-gyvybes-dovana-kad-taptume-labiau-zmoniski/179996)

Šiais metais mūsų gimnazistai žvelgė į gyvenimą kūrybiškai ir talpino jį į pilnatvės langelius. Matote pirmokės Mildos Bulotaitės gyvenimo pilnatvę. O trečiokė Rūta Zarankaitė iliustravo klasės draugo kūrybą. Pasitikdami artėjančią Motinos ir Tėvo dieną, dėkodami jiems už GYVENIMO DOVANĄ – dalijamės savo žvilgsniu į gyvenimą. (Daugiau nuotraukų mūsų gimnazijos facebook paskyroje https://www.facebook.com/jonobiliunogmn/?eid=ARCKkutfOihBw_5fzNPZNJdDoRSWMo82NR80WmIXfXfFo3kljlMKoBtkij5-VVnYGIVge7ogdfUI24VD ).