Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymu, Vyriausybė pratęsė karantiną dar dviem savaitėms, iki gegužės 11 dienos. Kitą savaitę pradedamas antrasis karantino švelninimo etapas. SVARBIAUSI KARANTINO SĄLYGŲ PASIKEITIMAI!


Karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos. Turime ir toliau elgtis atsakingai ir laikytis nustatytų reikalavimų.
⚠️ Viešose vietose kol kas dar reikės dėvėti kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones, o vėl atsidarysiančiose prekybos ir paslaugų teikimo arba veiklų vykdymo vietose turi būti laikomasi nustatytų asmens apsaugos reikalavimų.
⚠️ Jei dirbsite savo darbo vietoje, o ne namuose, ir neturėsite, kur palikti vaikų – turite gauti tai liudijančią darbdavio pažymą ir pateikti ją savivaldybei. Savivaldybių pareiga – pasirūpinti jūsų vaikų užimtumu, priežiūra ir maitinimu. Kur tiksliai, kokioje vietoje, dienos centre ar kitur – tai nuspręs pačios savivaldybės. Įsigalioję karantino sušvelninimai:
✅ Nuo šiandien leidžiama dirbti parduotuvėms, taip pat kioskams, kurių patalpose ir teritorijose lankytojų srautas, užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.
✅ Nuo šiandien leidžiama augalų, skirtų sodinti, sėklų, trąšų prekyba lauko sąlygomis, specialiai tokiai prekybai skirtose prekybos vietose, turgavietėse, taip pat naudojant laikinuosius prekybos įrenginius kitose viešosiose prekybos vietose.
✅ Nuo pirmadienio leidžiama teikti kai kurias grožio paslaugas, tačiau vienam klientui turi būti skirta ne mažiau kaip 10 kv. m. plotas, o paslaugos gali būti teikiamos kas antroje darbo vietoje, siekiant išlaikyti saugius atstumus. Galima teikti plaukų ir nagų priežiūros paslaugas, kirpti barzdas (tik kirpti, t.y. skusti negalima).
❌ Vis dar NEGALIMA bus degintis soliariumuose, naudotis lazerių procedūromis, depiliacijos paslaugomis, jokiomis kosmetologinėmis veido procedūromis (antakių, lūpų korekcijos, makiažai, blakstienų priauginimas). Taip pat negalima teikti veido masažo ir tatuiruočių darymo paslaugų.
✅ Nuo balandžio 27 d. gali veikti lauko kavinės ir viešojo maitinimo įstaigos. Jos turės laikytis Operacijų vadovo sprendimuose nustatytų reikalavimų. Valgant ir geriant šiose vietose kaukių dėvėti nereikės.
✅ Nuo balandžio 27 d. leidžiama organizuoti praktinius vairavimo egzaminus „Regitroje“ ir kitus egzaminus. Teorijos mokymai galimi tik nuotoliniu būdu, praktinių įgūdžių mokymai galimi tik aviacijos srityje.
✅ Nuo pirmadienio bus galima lankyti tam tikras kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigas. Lankymas vyks ne didesnėms nei 2 asmenų grupėms, išskyrus šeimas. Taip pat lankytojus galės priimti bibliotekos, muziejai ir archyvai. Detalesni reikalavimai bus nustatyti Operacijų vadovo sprendimuose.
✅ Nuo pirmadienio leidžiami laisvalaikio užsiėmimai atviroje erdvėje (pvz., golfo ir lauko teniso aikštynuose) su sąlyga, jei užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.
✅ Nuo pirmadienio leidžiamas pažintinių ir mokomųjų takų (išskyrus apžvalgos bokštų), parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir grupių.
✅ Nuo pirmadienio leidžiami sportininkų užsiėmimai atviruose sporto paskirties statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.
✅ Nuo balandžio 27 d. leidžiamos aukšto meistriškumo sportininkų pratybos sporto paskirties pastatuose ir statiniuose, jeigu užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m plotas, tenkantis vienam lankytojui, ir ne mažesnis nei 10 m atstumas tarp asmenų ir grupių.
Aurelija Ramelienė Visuomenės sveikatos specialistė