Jau ketvirti metai, kai gimnazijoje vykdomas projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kurio tikslas – skatinti  bendruomenės aktyvų domėjimąsi Europos Sąjungos  sprendimais ir aktualijomis, o ypač Europos Parlamento  vaidmeniu Europos demokratijoje.

Vasario 12 d. vyko projekto teminis renginys – paskaita „Naujoji Europos era“, kurią skaitė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Svečias, iš arti matęs nesibaigiantį Europos Sąjungos kūrimo procesą, įdomiai pasakojo apie vieningos Europos idėjos atsiradimą, jos raidą istoriniame kontekste, šių dienų realybę, problemas ir ateities prognozes, dabartinio Europos Parlamento prioritetus. A. Pranckevičius diskutavo su gimnazistais, ką reiškia būti europiečiu, ką ES suteikia savo narėms, apie Europos Sąjungos dabartį ir ateities perspektyvas.

Likome sužavėti svečio erudicija, mokėjimu sudominti ir suprantamai paaiškinti sudėtingus politikos dalykus. Paskaita buvo puiki galimybė visiems mokiniams ir mokytojams pasitikrinti  savo žinias apie ES, nes demokratijai reikalingas visą gyvenimą trunkantis švietimas, dėmesys ir mokymasis. Dėkojame A. Pranckevičiui už informatyvią ir naudingą paskaitą.

MEPA vyresnioji ambasadorė Almyra Sabaliauskaitė