Šiais mokslo metais Jono Biliūno gimnazija dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės jaunimo užimtumo skatinimo projektų finansavimo konkurse ir gavo finansavimą vykdyti projektą „Laisvalaikis kitaip“. Projekto pagrindinis tikslas – skatinti jaunimą aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį.

Projektą vykdyti gimnazijoje susibūrė 8 iniciatyviausi turizmo būrelio ,,Robinzonai“ jaunuoliai, kurie laisvalaikio metu aktyviai dalyvauja turizmo būrelio veikloje ir nori išbandyti interaktyvius įrankius savo iniciatyvoms realizuoti.

 Susibūrusi komanda apskritojo stalo diskusijoje su kitais būrelio nariais aiškinsis, kokios dar neatpažintos ir jaunimui įdomios Anykščių vietos, kas jiems įdomu, kokie kultūriniai, istoriniai ir gamtiniai objektai yra patrauklūs ir kaip juos galima pristatyti kitaip savo bendraamžiams ir turistams. Komanda į diskusijas įtrauks 30 būrelio narių.

Išvykos Vilniuje metu jaunimas ne tik bus supažindintas su  „Actionbound“ žaidimu, bet ir išbandys jį praktiškai.

 Po išvykos iniciatyvinė grupė organizuos seminarą Anykščiuose, kurį ves Agnė Rapalaitė iš VšĮ Creativas. Seminaro tikslas – suteikti dalyviams įgūdžių naudoti programėlę ,,Actionbound“ savo miesto lankytinoms vietoms pristatyti.

Seminaro dalyviai vykdys užduotis naudodami planšetes ar išmaniuosius telefonus ir „Actionbound“ programėlę. Seminaro dalyviai patys išbandys „Actionbound“ programėlės galimybes, plėtos naujus žaidimus-maršrutus, kurie geriausiai tinka jų vietos bendruomenei ir pasirinktai tikslinei grupei.

Vytautė Tumaitė, būrelio narė