Birželio 28 d., paskutinę darbo dieną prieš vasaros atostogas, gimnazijos mokytojai ir darbuotojai lankėsi Šakiuose. Šiandien vos penkis tūkstančius gyventojų turinčiame, tačiau daugybę lankytinų vietų turistams siūlančiame ir nemažai garsių žmonių išauginusiame miestelyje nuobodžiauti tikrai neteko. Mus svetingai sutikę Šakių „Žiburio“ gimnazijos mokytojai ir direktorė pasakojo daug įdomių dalykų apie mokyklos istoriją, ją baigusias garsenybes, minimas šventes; dalinosi sukaupta projektinės veiklos vykdymo, neformaliojo ugdymo organizavimo patirtimi, o svarbiausia – mums labai aktualiomis gimnazijos 100 – ečio minėjimo šventės organizavimo subtilybėmis.

Mes gi taip pat nelikome skolingi – dalinomės savąja projektinės veiklos vykdymo patirtimi, įgyta per pastaruosius dvejus metus, kuomet gimnazijoje vykdyti Erasmus+ KA2 strateginių pratnerysčių projektai „PEARLS“ ir „PIRMYN su Robotika!“. Kadangi šakiečiams tokio pobūdžio projektų vykdyti dar neteko, mūsų patirtis jiems buvo ypač naudinga, o mes džiaugėmės galėję atsakyti į mums pateiktus klausimus, nuraminti gerai suptantamus, tačiau mažai pagrindo nerimauti turinčius nuogąstavimus.

Energingosios gidės Birutės pavedžioti po Šakių miestelio žymiąsias vietas, likome sužavėti įvairiais istorijos laikmečiais šiame krašte gimusių ar gyvenusių žmonių išmone, kūrybiškumu, iškalba ir išsimokslinimu. Papietavę Zyplių dvaro sodyboje ir paragavę tradicinių zanavykų valgių, toliau leidomės mums iki tol mažai težinomo krašto pažinimo keliu. Apsilankę Zyplių dvaro rūmuose veikiančiame Zanavykų krašto muziejuje bei Gelgaudiškio dvare, likome priblokšti anuometinės dvarų kultūros grožio, šią kultūrą taip niekinusio ir visaip naikinusio sovietinio režimo beprotybės bei entuziastų geranoriškumo ir begalinės valios šiuos dvarus atkurti. Nuo Sudargo piliakalnių grožėjomės atsiverenčiais bekraščiais Nemuno slėnio toliais... Nors keliavome vos kiek po Joninių, kuomet diena pati ilgiausia, tačiau diena, praleista vaizdingame Šakių krašte su puikiais sutiktais žmonėmis, neapsirodė jau tokia ilga. Namo grįžome jau vėlyvą vakarą pavargę, bet džiaugsmingi, kupini įspūdžių, pasidalinę turima ir įgyję naujos, naudingos patirties.