Šiais metais gegužės 9-ąją, Europos dieną, švenčiame minėdami 15-os metų narystės ES sukaktį, o gegužės pabaigoje nulemsime savo ir visos Sąjungos ateitį Europos Parlamento rinkimuose. Mūsų gimnazija, jau trečius metus dalyvaudama projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“, kasmet švenčia šią dieną. Šventė prasidėjo Europos egzaminu, kuriame žinias apie ES pasitikrino 261 mokinys. Atsiliepdama į ES šūkį „Suvienijusi įvairovę“, mūsų gimnazijos bendruomenė dalyvavo akcijoje „Šokis apjungia mus“. Gimnazijos kieme visi linksmai ir nuotaikingai pašoko „Transverą“.

Po to gimnazistai ir mokytojai rinkosi prie arbatos puodelio paskanauti III klasių gimnazistų šventės proga iškeptų pudingų su bananais, datulėmis, šokoladu, obuoliais ir pakalbėti apie artėjančius EP rinkimus, apie ES ateitį, vertybes, teikiamas galimybes, prioritetus, brexitą, teisėkūrą. Pokalbio dalyvius sujaudino trumpas Europos Parlamento rinkimų kampanijos filmas „Pasirink savo ateitį“, kuriame pamatė vaikų gimimo akimirkas ir tėvų džiaugsmą išvydus naująjį šeimos narį. Bet kartu su džiaugsmu ateina didelė atsakomybė už šios naujos gyvybės gerovę ir ateitį. Vaikai, rodomi šiame filme, gyvens pasaulyje, kurį sukursime mes savo sprendimais ir balsais. Pokalbį baigėme kvietimu paraginti savo tėvus dalyvauti EP rinkimuose, o kas jau sulaukė pilnametystės – aktyviai dalyvauti patiems.
Europos diena praėjo prasmingai ir džiaugsmingai. Dėkojame choreografijos mokytojai Miglei Baltrušiūnei, technologijų mokytojai Genutei Tumienei, projekto vyresniosioms ambasadorėms Almyrai Sabaliauskaitei ir Alinai Žvirblienei už renginių organizavimą.

Gegužės 9 d. vyko Europos egzaminas. Mūsų gimnazijoje žinias apie ES pasitikrino 261 gimnazistas. I gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Europos bandomajame egzamine.
Bandomojo Europos egzamino nugalėtojais tapo:
I vieta - Emilija Šukytė, Id klasė,
II vieta - Jonas Blažys, Ib klasė,
III vieta - Aistė Nadolskytė, Id klasė,
Rokas Karalius, Id klasė.
Europos egzamino nugalėtojais tapo:
I vieta - Gabrielius Keibas, IIId klasė,
II vieta - Šarūnas Grigonis, IVe klasė,
III vieta - Arminas Norvilaitis, IIId klasė,
Kornelija Augustinavičiūtė, IIe klasė,
Daumantas Žąsinas, IIe klasė.
Sveikiname, didžiuojamės ir džiaugiamės!