2019-ieji paskelbti garsaus lietuvių visuomenės veikėjo, rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto metais. Visoje Lietuvoje netrūksta renginių, skirtų rašytojo 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Balandžio 30 dieną mūsų gimnazijos trečiokai, lydimi kuratorės Almyros Sabaliauskaitės ir lietuvių kalbos mokytojos Dalios Andriuškevičienės, lankėsi Vaižganto bute Kaune, kuriame garsusis mūsų kraštietis gyveno ir kūrė 1920–1933 metais. Muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas išsamiai papasakojo gimnazistams apie Vaižganto asmenybę, gyvenimą ir veiklą. Visiems labai patiko Severiutė ir Mykoliukas – kanarėlės, pavadintos apysakos „Dėdės ir dėdienės“ pagrindinių veikėjų vardais, nesutariančios, todėl gyvenančios atskiruose narveliuose. Gimnazistai rašytojui atminti uždegė žvakes prie jo kapo.
Tuo viešnagė laikinojoje sostinėje nesibaigė – gimnazistai lankėsi Vytauto Didžiojo karo muziejuje – viename seniausių Lietuvos muziejų. Charizmatiškas gidas Mindaugas ne tik įdomiai pasakojo apie muziejaus ekspozicijas, bet ir patikrino gimnazistų istorijos žinias. Smagu, kad mūsų mokiniai daug žino! Beje, kuriant Karo muziejų yra prisidėjęs ir Vaižgantas.
Diena Kaune išties buvo turininga.