Balandžio 19 dieną gimnazijoje svečiavosi VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto, Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedros mobilioji laboratorija. Mobiliosios laboratorijos siūlomus darbus ir užduotis atliko ne tik tikrieji, bet ir būsimieji VGTU klasės nariai. Kokiu oru mes kvėpuojame? Į šį klausimą atsakė mobilios oro taršos laboratorijos atstovas Mantas Zemleris. Šiuo metu pripažįstama, kad didžiausią poveikį sveikatai turi du teršalai − smulkios kietosios dalelės ir pažemio ozonas. Kuo mažesnis kietųjų dalelių skersmuo, tuo gilesniuose kvėpavimo takuose jos nusėda.

Aplinkos triukšmas – nepageidaujami arba žmogui žalingi išoriniai garsai, kuriuos sukelia žmonių veikla, įskaitant transporto priemonių, kelių eismo, geležinkelių eismo, oro eismo spinduliuojamą triukšmą ir triukšmą iš pramonės veiklos zonų. VGTU technikas Tomas Astrauskas ir gimnazistai atliko triukšmo tyrimus šalia mūsų gimnazijos. Tyrimo rezultatai nenudžiugino - šalia gimnazijos triukšmo per daug.

Na ir trečioji veikla- mobiliųjų telefonų elektromagnetinio lauko tyrimas kartu su VGTU inžinieriumi Vaidotu Danila. Natūralūs elektromagnetiniai laukai pastoviai veikia žmones. Jų poveikis nėra žymus ir sustiprėja tik vykstant magnetinėms audroms, kai žymiai padidėja Žemės magnetinio lauko įtampa. Kur kas pavojingesnė yra žemo dažnio elektromagnetinė spinduliuotė. Lyginant su kitais buitiniais elektroniniais prietaisais (televizoriais, kompiuteriais), mobiliojo ryšio priemonės generuoja žymiai galingesnes elektromagnetines bangas. Mokslininkai įrodė, kad mobilusis telefonas – žalingiausias sveikatai. Mobiliojo ryšio telefone esanti antena, priimdama ir siųsdama elektromagnetines bangas, labai stipriai spinduliuoja, taip apšvitindama. Mobiliųjų telefonų spinduliuojamos bangos įsiskverbia giliai į kūną, veikdamos odą, kraujagysles, smegenis – jautriausias kūno vietas. Gimnazistai tyrė savo mobiliųjų telefonų skleidžiamus elektromagnetinius laukus budėjimo, skrydžio ir aktyviame režimuose.