Seniesiems metams  baigiantis, gruodžio 3 - 7 dienomis, Budapešte (Vengrija) vyko projekto „Robotics ON“ susitikimas. Jame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš keturių šalių - Vengrijos, Rumunijos, Italijos ir Lietuvos. Lydimi gimnazijos mokytojų Zitos Mažvilienės ir Astos Fjellbirkeland, į susitikimą vyko 7 mūsų gimnazijos mokiniai – Emilija Bieliauskaitė, Mingailė Matijaškaitė, Justina Mikoliūnaitė, Emilija Motiejūnaitė, Ema Vildžiūtė, Domas Veršelis ir Dovydas Žarskus. Susitikimą organizavusioje kolegijoje mokosi 800 mokiniai, tačiau merginos čia sudaro vos 10% visų besimokančiųjų. Baigę 8 klases pagrindinėje mokykloje, mokiniai kolegijoje mokosi technikos mokslų, informacinių technologijų, elektronikos ir kitokių specialybės dalykų. Profesijos čia galima mokytis ir baigus vidurinę mokyklą. Vaikščiodami po kolegijos klases stebėjome, kaip ruošiami santechnikai, metalo liejikai, oro kondicionavimo bei elektronikos ir ryšių specialistai.

Pirmąją projekto dieną susirinkome mokyklos aktų salėje, kur kiekviena šalis turėjo prisistatyti. Po trumpų prisistatymų kibome į darbus. Skirtingų šalių komandos liko neišskirstytos, taigi visi lietuviai likome kartu, kaip ir kitų šalių grupės. Po popietinių veiklų mums buvo suorganizuota ekskursija po didžiulę mokyklą, kur pamatėme įvairių specialybių klases, dirbtuves, biblioteką.

Antrąją dieną mokėmės programuoti algoritmus ir išbandėme, kaip jie veikia. Užduotys nebuvo pačios lengviausios. Po paskaitų aplankėme istorinį Budapešto centrą, Didvyrių aikštę (Heroes‘ Square)  ir miesto parką.

Trečiąją susitikimo dieną paminėjome Tarptautinę savanorių dieną- karpėme ir lankstėme popierinius krepšelius. Po rankdarbių dirbtuvėlių vėl kibome į programavimą. Baigę tos dienos veiklas, vykome susipažinti su Budapešto įžymiomis vietomis, aplankėme Žvejų bastioną, nuo kalvos gėrėjomės vakarėjančio miesto panorama.

Ketvirtąją dieną apibendrinome visos savaitės darbus; veiklos užtruko iki pietų, vėliau turėjome laisvo laiko. Vykome įsigyti lauktuvių į Vaci gatvę. Ši gatvė pilna mažų, jaukių suvenyrų krautuvėlių ir kavinukių, daug kuo primena Vilniuje esančią Pilies gatvę. Vakare susirinkome į mokyklos aktų salę, kur praleidome paskutinį vakarą su visais projekto dalyviais: vaišinomės tradiciniais vengriškais užkandžiais, dalijomės patirtais įspūdžiais.  Visus nustebino mokyklos direktorius, užgrojęs elektrine gitara.

Penktąją, paskutinę, viešnagės dieną visi susitikome prie vengrų Nacionalinio muziejaus. Muziejus gana didelis, didžiuojasi gausybe surinktų įdomių eksponatų. Neišdildomą įspūdį paliko pastato architektūra, didžiuliai piešiniai ant sienų ir lubų dailiuose paauksuotuose rėmuose. Muziejus - tikra nacionalinė vertybė.

Susitikimo dalyviams teko nemenka užduotis - per savaitę išmokti sukonstruoti robotą bei perprasti programavimo subtilybes, kad, grįžę į savo mokyklas, įgyta patirtimi galėtume pasidalinti su kitais projekto darbo grupės nariais. Paskaitų metu mokėmės sukonstruoti ir programuoti EV3 Lego robotą. „Mokėme“ savo sukonstruotus robotus sekti atpažinti juodą liniją, būti „šuniuku“ ir sekti šeimininką, surasti kliūtį ir ją pakelti, valdyti šalia esantį robotą ir kt. Užduotys buvo įdomios, bet nelengvos.

Be naudingų užsiėmimų turėjome laiko pasigrožėti Kalėdoms pasipuošusia šurmuliuojančia Vengrijos sostine  Budapeštu. Įsigijus viešojo transporto bilietą visai savaitei, miesto teritorijoje galima važiuoti autobusu, tramvajumi ir metro. Pasinaudojome šia galimybe ir mes. Aplankėme Žvejų bastioną, iš kurio gėrėjomės vaizdu į Parlamento rūmus, Didvyrių aikštę; akių negalėjome atitraukti nuo nuostabių tiltų per Dunojaus upę.

Savaitė prabėgo greitai. Atsisveikinimo vakaro metu kolegijos direktorius vėl visus  nustebino -  grojo elektrine gitara. Pasirodo, mokyklos direktoriaus hobi yra muzika, laisvalaikiu jis groja roko grupėje, o kiekvienais metais, mokslo metų pradžioje, koncertuoja moksleiviams.

Įvairiausių įspūdžių kupina savaitė Vengrijoje mokytojams ir mokiniams suteikė progą pažinti kitas kultūras, praplėsti akiratį, užmegzti draugiškus ryšius su kolegomis iš projekte dalyvaujančių šalių.