Nuo spalio pradžios linksma, draugiška ir kūrybinga 2c klasė aktyviai įsijungė į projektą ,,Pažink valstybę“, kurį vykdo Valstybės pažinimo centras drauge su Ugdymo plėtotės centru ir kitais partneriais. Projekto tikslas - supažindinti mokinius su įvairiomis Lietuvos viešojo gyvenimo sritimis, aptarti aktualias nacionalines ir regionines problemas, apsvarstyti jų sprendimo būdus.

Projekte dalyvaujančios mokyklos pagal nagrinėjamą temą buvo suskirstytos į grupes. Mūsų klasė pateko į kultūros grupę. Ir tai tapo tikru iššūkiu. Juk kultūrinis gyvenimas Anykščiuose įvairus ir dinamiškas. Tad kaip rasti problemą, kur jos nėra... Bet pilietiškumo pamokų metu svajodami ir diskutuodami radom ne tik problemų, bet ir iškėlėm daugybę ,,beprotiškai fantastiškų“ idėjų. Norite sužinoti keletą iš jų?

            Pauliaus idėja - organizuoti Anykščiuose Mokinių dieną - linksmą šventę viso rajono mokiniams. Juk dauguma renginių skirta suaugusiems. Žyginto idėja - rengti protmūšius mažų miestelių bibliotekose. Anykščiuose vyksta net du protmūšiai, o mažų miestelių  gyventojams belieka juos stebėti per televiziją... Emilijos idėja - Anykščius labai myli turistai, tad mokiniai galėtų tapti gidais – savanoriais, nes vasarą gidų trūksta.

            Diskutuojant Aurimo galvoje gimė, tiksliau, netikėtai atgimė seną kelių kartų biliūniečių svajonė - piešiniais papuošti tvorą-sieną aplink vyno gamyklą. Įkvėpimo šaltiniu buvo festivalio „Velnio akmuo“ organizatorių dovana mūsų miestui - legendinis gaidys, nutūpęs ant daugiabučio sienos ir tapęs miesto centro puošmena. Prisiminėme, kad mūsų nuostabiame mieste yra ir daugiau vietų, kenkiančių jo įvaizdžiui: vaiduokliu virtusi senoji miesto ligoninė, krūmokšniais apaugę griuvėsiai prie „Anykščių kvarco“.

            Didžiausias iššūkis buvo rasti bendrą sprendimą, nes kiekvienas savo nuomonę gynėme aršiai. Po atviro balsavimo balsų dauguma laimėjo miesto įvaizdžio keitimo idėja. Sprendimui didelės įtakos turėjo miesto centre, ant daugiabučio sienos, atsiradęs legendinio gaidžio piešinys, tapęs tikra puošmena. Galvą sukom ir dėl to, į kurį savivaldybės pareigūną su savo pasiūlymais kreiptis. Geranoriškai mums sutiko padėti ir net dvi valandas savo laiko paaukojo Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Pajarskienė. Diskutuodami su ja sužinojome, kaip savivaldybėje įgyvendinami kultūros srities sumanymai, ką gali piliečių balsas. Išgirdome, kaip nelengvai ant sienos nutūpė mūsų pamiltas gaidys. Susipažinome su Anykščių ateities vizija. O svarbiausia - gavome patikinimą, kad piliečių balsas, ypač jaunų žmonių idėjos,  yra svarbios ir reikalingos. Projekto veiklos tęsiasi, tad laukite tęsinio...

Emilija Valaitytė ir Aistė Vilkaitė, 2c

P.S. Ieškome bendraminčių ir rėmėjų, galinčių padėti mūsų svajones paversti tikrove.