2018 m. gegužės 28 d. – birželio 1 d. gimnazijoje vyko antrasis traptautinio Erasmus+ KA2 strateginių partnerysčių projekto „PIRMYN su robotika!“ narių susitikimas. Jame dalyvavo po 7 mokinius ir 1 mokytoją iš Frizanonės (Italija), Budapešto (Vengrija) ir Targovištos (Rumunija) mokyklų, 2 programavimo instruktoriai ir 1 projektų vadovė iš Bucharešto (Rumunija) bei net 24 mūsų gimnazijos I – III klasių mokiniai. Pirmasis projekto narių susitikimas vyko šių metų kovo pabaigoje Targovištos (Rumunija) mieste.

Penkias dienas trukusio susitikmo mūsų gimnazijoje metu buvo tęsiamos pirmajame susitikime Rumunijoje pradėtos veiklos. Užsiėmimų pradžioje visos keturios projekte dalyvaujančios šalys pristatė savo mokyklose nuveiktus darbus: trumpai apibūdino problemą, kuriai spręsti bus kuriamas robotas ar programa, bei pristatė sukurtą motyvacinę kalbą, skirtą įtikinti savo mokyklos bendruomenę kuriamo roboto ar programos nauda. Mūsų gimnazijoje robotikos būrelį lankantys mokiniai nusprendė sukurti programėlę, kuri padėtų mokiniams ir mokytojams sužinoti, ar šiuo metu bibliotekoje galima rasti reikalingą knygą.

Catalin Oancea ir Gabriel Milea, programavimo instruktorių iš Rumunijos, padedami mokiniai mokėsi tobulinti pasirinkto kurti roboto ar programos idėją, dėmesį atkreipiant ne tik į roboto ar programos teikiamus privalumus, bet ir į galimus jų trūkumus, kurie gali tapti grėsme idėjai įyvendinti. Teorinius ir praktinius užsiėmimus lankę mokiniai taip pat sužinojo, kas yra kritinis mąstymas bei kokia jo nauda, ir kaip šis mąstymas gali konkrečiai būti taikomas roboto kūrime. Teoronėje-praktinėje veikloje netrūko ir kūrybinių užduočių. Štai atlikdami vieną tokių užduočių, mokiniai pristatė roboto, kurį norėtų sukurti po 300 metų, idėją, jo paskirtį bei jo kūrimui reikalingus resursus. Užsiėmimų pabaigoje jų dalyviai atsakė į įsivertinimo anketoje pateiktus klausimus, kurie organizatoriams pravers organizuojant panašaus pobūdžio susitikimus ir renginius.

Susitikime dalyvavę svečiai iš užsienio turėjo progą susipažindinti ir su Anykščių, Vilniaus bei visos Lietuvos istoriniu ir kultūriniu paveldu. Svečiams organizuota išvyka į Lajų taką, edukacinė duonos kepimo programa Niūronyse, orientacinės varžybos, skirtos pažinčiai su krašto muziejais ir lankytinomis vietomis, dienos ekskursija į Vilnių, kur mokytojai ir mokiniai buvo supažindinti su studijų VGTU Mechanikos fakulteto Robotikos katedroje specifika ir sostinės senamiesčio iškiliaisiais objektais. Viso susitikimo metu beveik visi mokiniai iš užsienio gyveno mūsų gimnazijos mokinių šeimose, taip ne tik turėję betarpišką galimybę susipažinti su lietuvių gyvenimo būdu, bet ir kartu suteikę mūsų mokinių šeimoms progą geriau pažinti apgyvendinto mokinio atstovaujamą šalį, jos kultūrą ir istoriją. Nors antrasis projekto narių susitikimas baigėsi, tačiau projektinėje veikloje dalyvaujančių mūsų gimnazijos mokinių dar laukia du susitikimai – 2018 m. gruodžio mėn. Budapešte, Vengrijos sostinėje, ir 2019 m. balandžio mėn. Frizanonės mieste, kuris įsikūręs vos 75 km nuo Italijos sostinės Romos. Į abu susitikimus vyks po 7 gimnazijos mokinius ir vieną lydintį mokytoją. Nuoširdžiai dėkodami svečius apgyvendinusių mokinių šeimoms ir įvairias veiklas organizuoti padėjusiems mokytojams, susitikimo organizatoriai tikisi, jog savaitė, praleista su svečiais iš užsienio, daugeliui paliko neišdildomą prisiminimą ar tapo neįkainojama kultūrine patirtimi, ateityje leisiančia geriau suprasti kitos kultūros žmones bei duosiančia pradžią kitiems panašaus pobūdžio projektams.

7.jpg15.jpg16.jpg1.jpg17.jpg11.jpg3.jpg8.jpg19.jpg23.jpg21.jpg10.jpg13.jpg4.jpg18.jpg20.jpg2.jpg12.jpg9.jpg5.jpg14.jpg6.jpg22.jpg