Kovo 18-22 dienomis startavo tarptautinis projektas „Robotics ON“ Rumunijoje Targoviste mieste „Colegiul Naţional Constantin Carabella” vidurinėje mokykloje. Projekte dalyvavo keturios šalys: Rumunija, Lietuva, Italija ir Vengrija. Lietuvai atstovavo mūsų gimnazijos septyni mokiniai ir mokytoja.
Tai buvo pirmasis mokinių susitikimas. Iš kiekvienos šalies atvyko po šešis arba septynis mokinius. Mūsų komandą sudarė mokytoja Aldona Tylaitė, Laura Vanagaitė, Ieva Petraškaitė, Aistė Vilkaitė, Kamilė Kirstukaitė, Patricija Beinorytė, Emilija Bieliauskaitė ir Lukas Varnas.

Pirmą projekto dieną ryte susirinkom Targoviste miesto teismo rūmų bibliotekoje, kur kiekviena komanda pristatė savo šalį ir robotikos modulio vystymą savo mokyklose. Po išsamių prisistatymų projekto dalyviams buvo aprodyti teismo rūmai ir papasakota apie šalies teisinę sistemą. Po pietų apsilankėme vietos universitete, kur buvome suskirstyti į grupes ir mokomi kurti projektus. Grupės buvo sudarytos iš skirtingų šalių narių, taigi darbas grupėse vyko anglų kalba.
Antrą projekto dieną ryte susirinkome mokykloje, kur kiekviena komanda užbaigė kurti savo projektą. Pertraukų metu buvo demonstruojami robotai, kuriuos sukūrė „Constantin Carabella” mokyklos mokiniai, taip pat kelios kompanijos pristatė savo robotus, 3D - spausdintuvą, kurio detalės buvo išspausdintos 3D - spausdintuvu. Pasibaigus užsiėmimams aplankėme „Chindia Tower“, iš kurios atsiveria graži miesto panorama.
Trečią projekto dieną praleidome universitete. Dirbome savo šalių komandose, mokėmės dirbti su programa „Excel“, planavome projektus ir skirstėmės darbais.
Ketvirtą projekto dieną keliavome į Sinają, aplankėme Pelešo pilį - karališkosios šeimos vasaros rezidenciją. Rūmai laikomi vienu iš Rumunijos architektūros šedevrų. Juose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Ją projektavo vokiečių architektas, statė per dešimt metų. Pilyje buvo įrengta daug židinių, bet tik tam, kad paslėptų radiatorius, nes įrengtas centrinis šildymas.
Vakare vyko atsisveikinimo vakaras, tad smagiai laiką leidome visi kartu.

Emilija Bieliauskaitė Ib klasė

https://youtu.be/gASP3DIEdd8