Erasmus+ tarptautinis projektas „Bendraamžų pagalba mokantis: aktyvaus bei refleksyvaus mokymosi strategijos“ (angl. “ PEARLS (Peer Education, Active and Reflective Learning Strategies)“) įgauna pagreitį.Vasario 5-8 dienomis mūsų gimnazijoje buvo galima išgirsti skambant keturias užsienio kalbas: turkų,rumunų,italų ir belgų,nes mokykla prisipildė mūsų svečių-projekto partnerių  iš keturių šalių:Turkijos,Rumunijos,Italijos ir Belgijos. tai buvo pirmoji rimto darbo savaitė,kurios metu mes  ne tik vykdėme  suplanuotas projekto veiklas,bet ir bendravome,diskutavome,dalyvavome įvairiuose kultūrinių patirčių renginiuose bei išvykose. Kadangi PEARLS projektas yra skirtas mokinių anglų kalbos ir matematikos žinių gerinimui pasitelkiant bendraamžių pagalbos vieni kitiems modelį, mūsų veiklos buvo suderintos pirmąjame susitikime Stambule ir skirtos būtent šiai temai. Pirmosiomis dienomis mokiniai-svečiai lankėsi skirtingose mūsų gimnazijos klasėse ir pristatė savo šalis,jų kultūrą bei tradicijas;dirbo su BlendSpace programa,kurią pristatė mokytojai iš Turkijos bei lankėsi VGTU,kur jiems buvo parodytos įvairios laboratorijos bei pravesta matematikos pskaita. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė svečiams mokykloje puikiai veikiančią mokinių mentorystės programą detaliau akcentuodami matematikos mokymąsi,o matematikos mokytojai mokėsi dirbti su GEOGEBRA kompiuterine programa,kurią puikiai atskleidė matematikos mokytojas iš Italijos Alessandro.

Mūsų užsienio svečiai džiaugėsi,kad projekto savaitė vyko labai svarbiu mūsų šaliai momentu-ruošiantis 100-tąjam Lietuvos gimtadieniui,nes turėjo galimybę pamatyti mūsų pasiruošimo šventei veiklas, dalyvauti mokytojų Dalios Gilienės ir Genovaitės Tumienės bei jų mokinių darbų parodos miesto koplyčioje atidaryme bei pajusti priššventinę dvasią sostinėje Vilniuje.

Visų keturių užsienio šalių atstovai Lietuvoje lankėsi pirmą kartą,todėl kultūrinė programa  juos taip pat labai sudomino.Svečiai džiaugėsi duonos kepimu Niūronyse,žavėjosi Angelų muziejumi bei miesto vaizdu iš šv.Mato bažnyčios bokšto  Vilniaus senamiesčiu. Lajų takas ir lietuviška žiema paliko neišdildomą įspūdį šiltųjų kraštų,kurie negali pasigirt sniegu, atstovams.

Mūsų draugai išvyko su naujomis patirtimis,žiniomis bei draugystėmis,kurios,tikime,tęsis ne vienerius metus.

Sekantis susitikimas vyks Rumunijoje gegužės mėnesį .Jau ruošiamės.