Sulaukę gražaus rudens savaitgalio, spalio 20 dieną iškeliavome į ištvermės žygį pėsčiomis iki Dabužių. Šį žygį skyrėme mūsų Valstybės 100 – čio paminėjimui. Keliavome gražiu rudens nuauksintu taku palei mūsų Šventąją, užsukome prie Puntuko brolio ir pro rudenėjančius sodus linksmai nusiteikę pasiekėme Dabužių bendruomenės namus. Įveikėme 12 kilometrų. Vakarą paskyrėme diskusijoms ir žaidimams, sprendėme skautams rūpimas problemas: kaip gerai pasiruošti skautybės šimtmečio minėjimui ir koks skautų dainų konkursas mūsų laukia?

Prie bendro stalo diskutavome mums rūpimais klausimais, bendravome. Šeštadienio popietę nelabai pailsėję, bet linksmi grįžome į namus. Kiekviena mūsų išvyka jungia mus bendrystei – tai vienas iš skautavimo tikslų: didžiuotis Tėvyne ir gerbti savo artimą.

Nuoširdžiai džiaugiuosi skautu Ryčiu, kuris spalio 5 –ąją dieną nepabūgo lietaus ir vėjo ir atvyko į sutartą žygį. Tiesa, mūsų kelionė sutrumpėjo – neįveikėme atstumo iki Andrioniškio, bet pasidžiaugėme Niūronių apylinkėmis, kurių grožio negali išplauti joks lietus.