Rugsėjo penktadienio popietę, pasibaigus pamokoms, DofE programos dalyviai ėjo į žygį po Anykščių regioninį parką. Įveikti teko 25 kilometrus ir išbandyti savo jėgas.  Į žygį ėjo viena grupė iš II – IV klasių moksleivių, kurie kelionės metu parodė savo sugebėjimus ne tik einant numatytu maršrutu, bet ir orientuojantis aplinkoje ir įsikuriant poilsiavietėje. Ir nors iš pirmo žvilgsnio lengvai atrodžiusi užduotis – užkurti laužą – vėliau pasirodė kaip tikras iššūkis. Tam įvykdyti prireikė visos mūsų grupės, tačiau neįmanoma užduotis galiausiai buvo įvykdyta ir vakarienę visi valgėme laužo šviesoje. Naktis palapinėje rudenėjantį rugsėjo mėnesį atrodė nepalyginamai šilta ir rami, o žygeiviams rytą nuotaikos nesugadino ir žvarbus, lietingas oras.

 Antroji žygio diena nors ir vėsesnė nei penktadienį, parodė programos dalyvių ištvermę ir atsparumą prastai nuotaikai dėl prasto oro. Keliaujant link namų, sustoję arklio muziejaus teritorijoje aptarėme savijautą ir žygiavome Variaus atodangos link, kur užfiksavome gražių Anykščių regioninio parko vaizdų.

 Atvykę į paskutinį žygio punktą – Anykščių Antano Vienuolio progimnaziją, sutikome savo koordinatorę, geografijos mokytoją Iną Gailiūnienę ir buvome apdovanoti pietumis, kur ir aptarėme visą žygį ir jame patirtus sunkumus, nesėkmes ir kitus nuotykius.