Frankofonijos mėnuo, prasidėjęs  kovo mėnesį, dar vis tęsiaisi. Renginiai veja renginius.

Tik ką sulaukėme džiugios žinios, kad mus, dalyvavusius nacionalinio komiksų konkurse „Dessine-moi une planète verte“(Piešiu žaliąją planetą), kviečia į Užsienio reikalų ministeriją. Balandžio 15 d.  vyks apdovanojimai  ir parodos atidarymas, kurioje bus eksponuojami mūsų bei kitų mokyklų nugalėtojų darbai.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir Prancūzų institutas Lietuvoje,  kviesdami prisijungti Valonijos-Briuselio Federaciją, paskelbė  konkursą  kovo viduryje. Tad pirmiausia visi skaitėme prancūziškus bei belgiškus  komiksus, paskui kūrėm savuosius. Domėjomės klimato kaita, energijos atsinaujinimu, aplinkos tarša. Pagal konkurso nuostatus stengėmės sukurti  įdomius bei aktualius dialogus ar pasakojimus prancūzų kalba, o vėliau juos kuo originaliau iliustruoti, laikydamiesi komikso kūrimo standartų. Žinojome, kad darbus  vertins komisija, sudaryta iš dailininkų ir prancūzų kalbos mokytojų.

Komiksų formatas buvo didelis- A2 ar A1 plakatas. Laiko buvo nedaug, tad ir kūrėme po 2 ar 3. Suspėjo patys kūrybingiausi bei darbščiausi, kuriais ir norisi pasidžiaugti:  I d klasės gimnazistės Meda Gudonytė, Vytautė Tumaitė, Fausta Tursaitė,  II a Eglė Juodelytė ir Simona Pilkauskaitė bei Monika Tarabildaitė ir Rūta Zarankaitė.  Ketvirtasis komiksas vyrukų - II a Aurelijaus Svirkos ir IIe Daumanto Žąsino.