Kovo 8 – 9 dienomis  Palangos senojoje  gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada B1 ir B2 kalbos lygių ir septintų klasių konkursas "Je parle français et toi?"(A1 lygio). Visi  72 mokiniai į šalies etapą pateko sėkmingai įveikę 2-ąjį rajoninį turą ir surinkę daugiausiai balų rašymo bei kalbėjimo užduotyse. Mūsų gimnaziją atstovavo IIIe mokinys Gabrielius Keibas. Gabrielius nepabūgo, kad kviečiamųjų B1 lygio sąraše yra vienintelis iš Lietuvos rajonų. Visi kiti – iš miestų: Vilniaus, Kauno licėjų, Panevėžio, Šiaulių bei Klaipėdos gimnazijų.

Olimpiadoje be rašymo ir kalbėjimo buvo  ir kitų kūrybinių komandinių užduočių. Kiekviena mišri komanda (ją sudarė septintokai ir vyresniųjų  klasių moksleiviai)  ieškojo su prancūzų kultūra susijusių objektų. Taip galėjo ne tik daugiau sužinoti, bet ir susidraugauti  vieni su kitais. Grįžę nuo jūros, pilni įspūdžių mokiniai dalyvavo prancūziškų dainų karaokė vakare.

Šeštadienį po kalbėjimo užduoties mokiniai ir mokytojai klausė dr. Eugenijaus Skerstono paskaitos apie gyvenimo Prancūzijos pilyse ypatumus. Svečius maloniai priėmė Palangos kurorto muziejuje.

Olimpiada baigėsi, bet pabendravus su prancūzais ir bendraamžiais frankofonais, atsirado dar didesnė motyvacija mokytis šios užsienio kalbos.

Šaunuolis mūsų biliūnietis Gabrielius! Kuo geriausios kloties ateityje!