Dainų konkursas, skirtas mūsų tėvynei Lietuvai „DAINUOJU LIETUVĄ KAIP DŽIAUGSMĄ“, jau antrą kartą sukviečia Jono Biliūno gimnazijos mokinius ir mokytojus į aktų salę padainuoti pačias gražiausias lietuviškas dainas ir taip padėkoti savo gimtajai žemei už taiką, lietuvišką žodį, gamtos turtus ir neaprėpiamas jauno žmogaus galimybes siekti savo laimės žiburio. Šioje muzikinėje 11 klasių pasirodymų pynėje Lietuvos vardas skambėjo garsiai ir išdidžiai.Vasario 14 diena Jono Biliūno gimnazijoje buvo išties šventiška. Jaunimas švytėjo meile švęsdami Valentino dieną, o gimnazijos švarkų atlapuose jaukiai „įsikūrė“ trispalviai kaspinėliai. Dviguba didelės meilės fiesta – Tėvynei ir savo artimui.

Sugiedojusi Lietuvos valstybės himną, publika mėgavosi jautria ir brandžia Viktorijos Banelytės interpretacija, dainuojant Jazzu dainą „Pušų viršūnėse rudens naktis sustojo“. Įdomu buvo išgirsti pirmąją gimnazijos prezidentės Žiedės Ovsiukaitės kalbą ir paskutinę – buvusio prezidento Šarūno Grigonio. Gimnazijos direktorė, sveikindama gimnazijos bendruomenę su Lietuvos gimtadieniu inauguravo naująją gimnazijos prezidentę. O istorijos mokytojas Darius savo kalboje sudėjo pačius svarbiausius akcentus apie šios datos svarbą ir reikšmę.
Dainų konkurso „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ žiuri vertinimo komisija išrinko pačius įdomiausius ir brandžiausius pasirodymus.
III vietos laimėtojai – IIc klasė su daina „Trakų pilis“, II vieta atiteko IIe klasei su daina „Broliai aitvarai“, I vietą dalinosi dvi klasės – trečiokai su daina „Partizanų būrys“ (solistas Bernardas) ir Id klasė, kuri padainavo ir net pašoko dainą „Tu Lietuva, tu mana“.
Šios šventės pagrindinis tikslas – tapti sąmoningu, galingu, vieningu ir pilietišku jaunų žmonių sambūriu, jungiančiu visą gimnazijos bendruomenę, kuriai laisvė ir brolybė yra ne tušti žodžiai. Ir tai – vienas iš pagrindinių gimnazijos ir valstybės stiprybės šaltinių. Dainuodama Lietuvą kaip džiaugsmą, gimnazijos moksleivija buvo vieninga ir galinga.
Su Lietuvos gimtadieniu!
Eglė Vaiciekiūtytė