Lapkričio 19 d. gimnazijoje svečiavosi VšĮ „Kino busas“, daugelį metų dirbantis vaizdų kultūros ugdymo srityje daugelyje Lietuvos mokyklų. 30 gimnazijos mokinių bibliotekos skaitykloje žiūrėjo Giedrės Žickytės dokumentinį filmą „Meistras ir Tatjana“, kurį pristatė bei aptarė režisierius Marat Sargsyan.

Šis filmas pasirinktas neatsitiktinai, tai filmas, pasakojantis apie vieną žymiausių lietuvių fotografą Vitą Luckų, jo žmoną Tatjaną ir jų gyvenimo istoriją. Vitas Luckus pirmasis pralaužė uždarą romantinę lietuviškos fotografijos tradiciją ir su fotoaparatu išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vieni jį laikė bepročiu, kiti – genijumi. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana ir jie tapo viena ryškiausių 7-ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada svečių iš tolimiausių Sovietų Sąjungos kampelių ir mielo namų augintinio liūto. 2015 m. filmas pelnė keturis Sidabrinės Gervės apdovanojimus bei keletą tarptautinių įvertinimų.
Nors filmas nėra lengvo siužeto, istorija tragiška ir skaudi, tačiau kaip puikiai ir kūrybiškai papasakota ši istorija, kaip sudėtingai ir patraukliai kino kalba perteikta, kokius jausmus ir išgyvenimus ji sukėlė - šie klausimai ir atsakymai ugdo vizualinį raštingumą bei plečia jauno žmogaus pasaulėžiūrą.
Vaizdų kultūros ugdymas tampa vis labiau aktualesnis, kai pasaulyje tiek daug vaizdų mus pasiekia per įvairias medijas. „Skaityti“ vaizdus, gebėti suvokti idėją, atsirinkti ir ugdytis emocinį raštingumą padeda kinas.