Spalio 3 dieną „Kino klube“ svečiavosi kino profesionalas, focus puller‘is Andrius Baltrušiūnas. Savo įtaigiu, vaizdingu ir natūraliu pasakojimu apie patirtis kine sužavėjęs Andrius atskleidė kino profesijų ne tik romantiškąją pusę, bet ir papasakojo apie nuolatinę įtampą, didžiulę atsakomybę, nuovargį ir daugelį kitų faktorių, nuolatos lydinčių kino kūrimo procesą. Tačiau, kaip minėjo Andrius, kino komanda, dirbanti prie filmo kūrimo, tampa antra šeima, kuri kartu patiria įvairių situacijų ir turi jas išspręsti. Andrius minėjo, jog kino gamybos sunkumai išvargina, kad nuolat ilgisi savo tikrosios šeimos, jis dirba savo mėgstamą darbą ir yra labai laimingas.

Andrius Baltrušiūnas – vienas „kiečiausių“ focus puller‘ių lietuviškoje kino industrijoje, dirbantis ne tik su lietuvių kino kūrėjais, bet ir su užsienio kompanijomis.1-asis AC arba focus puller‘is yra viena sunkiausių ir atsakingiausių pozicijų kameros departamente. Nuo jo darbo kokybės priklauso nufilmuoto vaizdo ryškumas, nepaisant ar vaizdas stabilus ar judantis. Filmo gamybos metu 1-asis AC yra atsakingas už visų kamerų priežiūrą ir visą įrangą, susijusią su filmavimu. Andrius savo meistriškumo siekė daugelį metų, dirbdamas kine įvairius darbus, kol įgavo patirties bei žinių ir savo nuosekliu darbu pelnė vienas iš atsakingiausių pozicijų. Šiuo laikotarpiu Andrius dirba su JAV medijų kompanija „Netflix“, filmuoja TV serialą „Heirs of the Night“, kurio gamyboje dalyvauja daugelis šalių. Susitikimo metu Andrius parodė ištraukas iš šio naujo serialo, pasakojo istorijas bei filmavimų ypatumus, dalinosi fotografijomis iš filmavimo aikštelės. Andrių Baltrušiūną, linkėdami sėkmės, apdovanojome graikinio riešuto sodinuku bei kvietėme dar kartą apsilankyti ir pasidalinti mintimis.

Keletas įspūdžių po susitikimo:

Iva: „Sužavėjo žmogiškas bendravimas, betarpiškumas, papasakotos realios filmavimo situacijos.“

Pijus: „Labai patiko susitikimas, užstrigo mintis, jog kine galima pradėti nuo žemiausių pozicijų ir savo atkaklumu pasiekti norimą darbą.“

Vigailė: „Charizmatiškas, šiltas ir draugiškas žmogus. Buvo įdomu pamatyti realias situacijas iš filmavimo aikštelės.“