Gegužės 27 d. Vilniuje paskelbti ir apdovanoti Lietuvos kino centro organizuoto video darbų konkurso „Dokumentika mokykloje“ laimėtojai.Konkursui moksleiviai iš visos Lietuvos atsiuntė beveik 50 trumpų dokumentinių filmų tema „Lietuva. 100. Mes“.
Pirmąją vietą laimėjo moksleivės iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Severina Vaičiūnaitė ir Gabrielė Laurinavičiūtė ir jų filmas „Langai atsiveria...“. Pasak autorių, tai pasakojimas apie žmonių kasdienybę, kurios netrikdo pašaliniai žvilgsniai ir žmonės atsiveria.

Pirmosios vietos laimėtojoms įteiktas 100 eurų vertės laisvalaikio dovanų čekis.
Antrąją vietą užėmė komanda „Palėpės vaikai“ iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos.Trečioji vieta atiteko komandai „Filomatai“ iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos ir jų filmui „Šviesa“.
Dar du moksleivių darbai įvertinti Specialaus paminėjimo prizais. Tai Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos moksleivių komandos „GKM“ filmas „Kasdienybės grožis“ ir Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleivių Pijaus Ermolavičiaus bei Gabrieliaus Keibo filmas „Lapkričio aštuonioliktoji“.
Moksleivių darbus vertino jaunosios kino kartos atstovai: scenaristė ir režisierė Marija Kavtaradzė, režisierius Laurynas Bareiša ir kino operatorius Simonas Glinskis.
Lietuvos kino centro rengiamo kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.