Tuomet, kai Lietuvoje  medžiai dar tik puošėsi žiedais, balandžio 19-30 dienomis Anykščių Jono Biliūno gimnazijos  III klasių gimnazistų komanda  ir I klasių kuratorė Alina Žvirblienė dalyvavo Erasmus+ projekto YE POLAND "Common Europe built on faith" („Bendra Europa, pagrįsta tikėjimu“) veiklose Lenkijoje. Dalyviai apsistojo nuostabiame Jamnos miestelyje, kuris pakerėjo visus savo įspūdingu ir nepamirštamu kraštovaizdžiu.

Mūsų gimnazistai kartu su italais, latviais, turkais ir lenkais diskutavo apie Europos vertybes ir  jos šaknis, dalyvavo diskusijoje „Skirtingos religijos, bendras tikslas“, mokėsi debatų metodikos,  taip pat dalyvavo orientacinėse varžybose ir susipažino su  Jamnos miestelio apylinkėmis. Projekto dalyviai lankėsi viename didingiausių Lenkijos miestų Krokuvoje ir susipažino bei pajuto istorinę Krokuvos atmosferą: aplankė Vavelio pilį  ir katedrą,  Kazimiero kvartalą, kuris dar žinomas kaip žydų kvartalas. Kitą  dieną turą pratęsė  Tarnovo miestelyje,  apžiūrėjo išlikusią senosios sinagogos bimą, aplankė Strzelecki parke generolo A.Mickevičiaus paminklą.

 „Man šis projektas buvo didelis iššūkis,- sako projekto dalyvė Jovita,- nes reikėjo įveikti įtampą, baimę, kalbėti anglų kalba prieš didelę minią žmonių.  Palaipsniui viskas gerėjo. Susidraugavome su kitų šalių dalyviais iš Lenkijos, Latvijos, Italijos. Sužinojome daug tų šalių papročių. Projekto vadovas buvo turkas, kuris spinduliavo energija ir perdavė ją kitiems. Visiems dalyviams padovanojome trispalves apyrankes. Lenkija – viena iš gražiausių mano aplankytų šalių! Lenkijos  kraštovaizdis gerokai skiriasi nuo Lietuvos- ten stūkso didžiuliai kalnai.  Kelionė prabėgo labai greitai. Pasiilgsiu žmonių, kuriuos sutikau Jamnoje, ir labai džiaugiuosi, kad galėjau dalyvauti  šiame projekte!“


Taigi, ši kelionė į senas tradicijas puoselėjančią ir turtingą istorinę patirtį turinčią  Lenkiją  gimnazistėms  buvo neįkainojamos muzikos, istorijos, geografijos, meno, religijos, anglų kalbos ir draugiškumo pamokos. Šio projekto dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse tobulino anglų kalbos vartojimo, kūrybiškumo,  bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas. Gimnazistai  grįžo kupini  įspūdžių, džiaugėsi susiradę naujų draugų. Manau,  šiuolaikinės technologijos leis palaikyti  draugišką ryšį su visais dalyviais ir  toliau  tobulins anglų kalbos žinias.

 

Kuratorė A.Žvirblienė