Balandžio 4 – 5 d. gimnazijoje vyko „Kultūrinių projektų centras“ inicijuotas edukacinis kūrybingumo ugdymo projektas „Ugdyk kūrybiškumą – taip gimsta išradimai!“. Projekte dalyvavo I –IV klasių 25 gimnazistai. Kūrybiškumas, kaip svarbi kompetencija, ateities karjerai vis dar nėra pakankamai vertinamas arba suprantamas labai siaurai. Vis dar manoma, jog kūrybišku vadinamas žmogus, kuriantis kažką gražaus, meniško. Tačiau kūrybiškumas jau seniai neturėtų būti siejamas vien tik su menu, nes su netradicinio ir kūrybiško mąstymo reikalaujančiais sprendimais kasdien susiduria įvairių profesijų atstovai.
Teigiama, jog vos tik užgimusi vaizduotė yra galingiausia, o po to tik laipsniškai degraduoja. Todėl vaikystė ir jaunystė yra tas metas, kai vizijų jėga pati stipriausia, o sugebėjimas jomis naudotis - pats intensyviausias.

Pirmą mokymų dieną vedė kūrybininkas Žygimantas Kudirka, dar žinomas kūrybiniu pseudonimu Mesijus. Tekstų kūrėjas, reklamos specialistas, reperis bei vaizdo klipų kūrėjas su mokiniais aptarė ir išbandė kūrybingumo ugdymo metodus: kopijavimą, transformavimą, derinimą. Praktinių užsiėmimų metu žaidybiniais metodais mokiniai kūrė įvairias netradicines istorijas iš vienos raidės žodžių, pvz. p raidės, kolektyvines CV, istorijas apie šešis atsitiktinai atsineštus daiktus ir kt. Pateikė nemažai kūrybiškai transformuotos vizualinės medžiagos. Sunki, bet itin produktyvi diena.
Antrą mokymų dieną vedė kino režisierius Marat Sargsyan, jau trečią kartą šiais metais vykdęs edukacines veiklas mūsų gimnazijoje. Šį kartą režisierius pateikė daug kūrybiškumą skatinančių veiklų: jaunimas kūrė bendro vaidybinio filmo scenarijų, itin netradiciškai filmavo vieni kitų interviu bei aptarė garso ir vaizdo ryšį montaže. 
Mokymus lydėjo gera ir darbinga nuotaika. Abu kūrėjai skatino jaunimą kalbėti, kelti „kvailiausius“ klausimus, diskutuoti, nes iš jų gimsta ieškojimai, o tai - atspirties taškas kūrybiškumui skleistis.
Džiugu, tai, jog jau prieš penkerius metus užsimezgusi „Kino klubas“ draugystė su VšĮ „Kultūrinių projektų centras“ į gimnaziją pakviečia tokius stiprius edukatorius bei kūrėjus.