Balandžio 13 d. gimnazijos „Kino klubas“ 20 narių Anykščių Kultūros centre, įsikūrusioje „Kino namai“ salėje, žiūrėjo poetinės gamtos dokumentikos filmą „Sengirė“ bei susitiko su filmo kūrėju, operatoriumi Mindaugu Survila. Surenkantis pilnas žiūrovų kino sales, dokumentinis filmas apie senąsias Lietuvos girias ir jose gyvenančius gyvūnus, jaunimui sukėlė didžiulį estetinį pasigėrėjimą bei pateikė daugelį klausimų.

„Kino klubas“ nariams buvo svarbu filmo kūrėjo paklausti ne tik apie dešimtmetį brandintą filmo idėją, 4-erius metus filmuotas gyvūnų scenas, bet ir apie daugelį unikalių kadrų nufilmuotos medžiagos techninius sprendimus. Jaunimas, teiravosi apie kamerą, kuria buvo nufilmuoti povandeninio pasaulio kadrai, apie teleobjektus, pritraukiančius gyvūnus iš labai arti, mikro pasaulį nufilmuotas scenas. Mokiniai pastebėjo, itin jautrų filmo montažą, kai žiūrovo patiriama emocija užauga ir tik tada pereinama prie kitos scenos.
Esame įpratinti gamtos dokumentiką žiūrėti, kai balsas už kadro (neretai tai būna mokslininkas ar gamtos stebėtojas) komentuoja matomus vaizdus. Tokiu būdu, filmo kūrėjai nukreipia žiūrovo žvilgsnį nuo vaizdo estetikos link mokslinės, o kartais ir režisūrinės, informacijos. Šio filmo atveju, užkadriniai balsai yra tikri gamtos garsai, tik dar labiau paryškinantys unikalius vaizdus. Daug kalbėjomės apie garsų svarbą šiame filme ir kaip šie garsai buvo įrašomi. 
Filmas ir susitikimas su filmo kūrėju Mindaugu Survila buvo nuostabi kino edukacijos pamoka. 
Juolab, kad šis filmų kūrėjas jau yra tapęs „Kino klubas“ bičiuliu, dar pernai vasarą Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje vedęs respublikinės vasaros stovyklos „Kartų portretai“ mokymus.
„Kino klubas“ vadovė Renata Miškinienė