Vasario 27 d. gimnazijoje svečiavosi Algirdas Kaušpėdas – architektas, grupės „Antis“ lyderis ir dainininkas, vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių. 
Svečias motyvavo gimnazistus kurti pergalingą Lietuvą. Jis teigė, kad mums nebepakanka išorinės laisvės – reikia ir vidinės. Reikia laisvai mąstančio, kūrybiško, „neužprogramuoto“ ir „nezombizuoto“ žmogaus. Anot A. Kaušpėdo, didžiausias šių dienų iššūkis mūsų visuomenėje yra būti laisvam savo vidumi – nesivadovauti kažkokiais prietarais ar baimėmis, aklai nepasiduoti kitų įtakai, būti sąmoningu, atsakingu piliečiu. Kiekvieno žmogaus viduje yra lošėjas ir kūrėjas. Žmogus turėtų būti labiau kūrėjas, nes tik tada jis bus drąsus, atviras, kritiškai mąstys, bus pozityvus, išradingas, mokės naudotis laisve. Žmogaus galios medžio šaknys – integracija, tvarumo kamienas – asmeniniai gebėjimai, išmanymo vainikas ir kūrybos vaisiai – kritinis mąstymas. A. Kaušpėdas pabrėžė, kad asmenybės integralumui labai svarbus užsienio kalbų mokėjimas. 
Gimnazistai susidomėję klausėsi Algirdo Kaušpėdo minčių, skatinančių ir motyvuojančių kurti pergalingą ir integralią Lietuvą.