Spalio 8-14 d. mūsų gimnazijos mokiniai: Severina Vaičiūnaitė, Vaiva Musteikytė, Gabrielė Laurinavičiūtė, Karolina Kazlauskaitė, Urtė Stankaitytė, Kristupas Matulionis ir Paulius Janušas, buvo išvykę į Kosmopolio instituto organizuojamą  „VIEW – Video Essay Workshops“ projektą, kuris vyko „Wama“ filmų festivalio metu, Lenkijoje, Olštyne. Šiame projekte dalyvavo daugiau nei 70 dalyvių nuo 15 iki 32 metų iš Lietuvos, Ukrainos, Prancūzijos ir Lenkijos. Šią galimybę mums suteikė ilgametis gimnazijos „Kino klubas“ partneris, dirbantis su kino edukacija,  VšĮ „Meno avilys“.

Projekte mes turėjome galimybę dar giliau susipažinti su kino aplinka, dalyvavome paskaitose apie kameros darbą, montažą, autorines teises ir kt.  Skirtingose grupėse, kurias sudarė dalyviai iš skirtingų šalių,  analizavome filmus ir vėliau kūrėme video esė – analizę. Ši veikla išties nebuvo  lengva, nes pirmiausiai teko iš dviejų filmų išsirinkti vieną,  jį giliai išsiaiškinti, nufilmuoti savo vaizdo medžiagą ir sumontuoti galutinį esė.  Nors  laiko atrodė maža, bemiegių naktų pagalba visi darbus atlikome laiku.

Taip pat šiame tarptautiniame projekte supratome, kad mūsų anglų ir rusų kalbos žinios yra labai reikalingos, bet yra daug kur tobulėti  ir, būtent, kalbėjimo srity.  Viena nuostabiausių patirčių buvo pažintis su naujais žmonėmis iš skirtingų šalių ir kultūrų. Buvimas toje aplinkoje leido pajusti kaip skirtingai ir šiltai žmonės bendrauja tarpusavy. Čia galiausiai supratome, kad nuostabų pasaulį kuria patys žmonės savo bendravimu, supratimu ir palaikymu.

Urtė Stankaitytė